Tragedia na Kubika – trwa śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 24-latka

Tragedia na Kubika – trwa śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 24-latka
fot. MZ Prokuratura Rejonowa 4 kwietnia wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania w nocy z 1 na 2 kwietnia 2016 roku w Bolesławcu śmierci 24-letniego Krystiana S.
istotne.pl policja, prokuratura, śmierć, tragedia

Z zebranych materiałów wynika, że 2 kwietnia, w godzinach rannych, uwagę przechodniów zwrócił samochód marki VW Sharan zaparkowany w centrum Bolesławca. W pojeździe uruchomiony był silnik, a wewnątrz znajdowało się dwóch młodych mężczyzn.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji stwierdzili, że jeden z mężczyzn, Krystian S., nie dawał oznak życia, a drugi, Marcin W., był nieprzytomny.

Lekarz pogotowia ratunkowego niezwłocznie udzielił pomocy medycznej Marcinowi W., którego następnie przetransportowano do szpitala, i stwierdził zgon Krystiana S.

Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny oraz przeprowadzono z udziałem prokuratora eksperyment procesowy, w trakcie którego ustalono, że pojazd posiada uszkodzony układ wydechowy.

Przeprowadzone dotychczas czynności, w tym sekcja zwłok denata, wskazują, że do jego śmierci doszło w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

Postępowanie pozostaje w toku i wykonywane są dalsze czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Do tematu wrócimy.

rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek/ii