Zlikwidowali trzy dziuple samochodowe, zatrzymali złodziei i pasera

Dziupla
fot. KPP Lubin Lubińscy policjanci zlokalizowali i zlikwidowali trzy dziuple samochodowe znajdujące się na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego.
istotne.pl 0 policja, dziupla, miasto lubin

Reklama

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlikwidowali 3 dziuple samochodowe. Nad tą sprawą mundurowi pracowali już od dłuższego czasu. Po potwierdzeniu zebranych informacji – w ciągu kilku ostatnich dni – kolejno wchodzili na posesje w województwie dolnośląskim i wielkopolskim, zabezpieczając podzespoły ze skradzionych samochodów.

Każdorazowo wstępna identyfikacja potwierdzała, że pochodzą one z samochodów skradzionych na terenie Polski, Niemiec i Czech. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców woj. wielkopolskiego (w wieku od 21 do 27 lat), którzy specjalizowali się w kradzieżach samochodów marki: Audi, VW i Skoda.

Z ustaleń policjantów wynika, że po kradzieży pojazdy trafiały do dziupli, gdzie następnie były demontowane na części. Policjanci udowodnili zatrzymanym na tę chwilę 7 kradzieży samochodów i trzy usiłowania kradzieży. Ponadto zarzuty paserstwa usłyszał również zatrzymany 39-letni mieszkaniec Dolnego Śląska.

Lubińscy policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego przestępczego procederu, nie wykluczają też kolejnych zatrzymań. Przypomnijmy, że za włamanie do pojazdu i jego kradzież grozi kara do 10, a za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Lubin/ii

Reklama