Ruszyła trzecia edycja akcji BiegamBoLubię w Bolesławcu

Ruszyła trzecia edycja akcji BiegamBoLubię w Bolesławcu
fot. Dariusz Łomański BiegamBoLubię to akcja prowadzona przez fundację Wychowanie Przez Sport w 74 miastach w Polsce. Wykwalifikowana kadra trenerska w każdą sobotę lub niedzielę prowadzi zajęcia biegowe zarówno dla amatorów, jak i bardziej zaawansowanych biegaczy.
istotne.pl biegambolubię

– Na nasze zajęcia przyjść może każdy. Głównym ich celem jest przyciągniecie ludzi do sportu – mówi trener Dariusz Łomański. – Nie ma dla nas znaczenia, czy ktoś ma kilku- czy kilkunastoletnią przerwę w jego uprawianiu.

I dodaje: – W tym roku założyliśmy, że na sobotnich zajęciach skupimy się na sprawności i ćwiczeniach pomocnych nam w przygotowaniu się do biegu. Niestety, biegacze często o nich zapominają i to głównie z tego powodu biorą się kontuzje. Myślę, że wiele nowego wprowadzi trener personalny Damian Śliwiński, który zajęcia będzie prowadził wraz ze mną. W czwartki planujemy natomiast skupić się bardziej na akcentach biegowych w formie typowej jednostki treningowej, oczywiście, dostosowanej do poziomu i możliwości każdego uczestnika.

Organizatorzy zapraszają na Lekkoatletyczny Orlik przy ul. Komuny Paryskiej w każdą sobotę o godzinie 9:30 oraz w czwartek o godzinie 17:30.

Dariusz Łomański/ii