Zatrzymali sprawców rozboju. Dzięki monitoringowi

Zatrzymali sprawców rozboju. Dzięki monitoringowi
fot. SM Bolesławiec 6 kwietnia, około godziny 22:30, operator monitoringu zauważył przy ul. Prusa trzech mężczyzn, którzy zachowywali się bardzo agresywnie i nerwowo.
istotne.pl policja, sm bolesławiec

Dwóch z nich nagle zaczęło zadawać ciosy trzeciemu. Sprawcy uderzali ofiarę pięścią, kolanem oraz głową. Poszkodowany mężczyzna próbował uciec w stronę Rynku. Wtedy napastnicy zabrali mu przedmiot przypominający portfel i najprawdopodobniej wyciągnęli z niego pieniądze.

Mężczyzna uciekł w kierunku ulicy Magistrackiej, a agresorzy oddalili się w kierunku ul. Rynek. O zdarzeniu niezwłocznie powiadomiono funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, na bieżąco informując o lokalizacji sprawców. Napastnicy zostali zatrzymani przez policję na bolesławieckim Rynku. Policja prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Tego samego dnia, około północy, operator monitoringu wizyjnego miasta Bolesławiec zaobserwował też bójkę, w której uczestniczyło czterech mężczyzn. Bili się między sobą, szarpiąc i zadając ciosy. O tym zdarzeniu również niezwłocznie powiadomiono dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

SM Bolesławiec/ii