Blues nad Bobrem ma nowego organizatora

Blues nad Bobrem ma nowego organizatora
fot. B.org Potwierdziły się informacje, do których serwis Boleslawiec.org dotarł prawie dwa tygodnie temu. Festiwal "Blues nad Bobrem" ma nowego organizatora.
istotne.pl blues nad bobrem, blues, dorota pińczuk

Bolesławiecki festiwal już trzeci raz zmienia organizatora. Na początku był nim Bolesławiecki Ośrodek Kultury, potem Krystyna Juszkiewicz. Teraz warsztaty i przegląd zespołów będzie przygotowywać Państwowa Szkoła Muzyczna.

Nowy organizator skoncentruje się na intensywnym wykorzystaniu pedagogów. W programie warsztatów mają pojawić się zajęcia z kształcenia słuchu oraz podstawy jazzu. "Ważne, by było lepiej, ale niekoniecznie drożej" mówi Dorota Pińczuk, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej.

"Blues nad Bobrem" jest związany z Bolesławcem od 15 lat. W koncertach finałowych brali udział między innymi: Tadeusz Nalepa, Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena oraz Martyna Jakubowicz. Warsztaty muzyczne, obecne od 13 lat, znane są w całym kraju i cieszą się dobrą opinią. Co roku zajęciom towarzyszy Przegląd Zespołów Bluesowych, bluesowa msza oraz koncerty klubowe.