Około 60 seniorów wzięło udział w Uniwersjadzie Wodnej UTW

Około 60 seniorów wzięło udział w Uniwersjadzie Wodnej UTW
fot. GA O tym, że w każdym wieku można znaleźć sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, można było przekonać się w środę 10 lutego w Parku Wodnym „Orka”.
istotne.pl wiesława olczyk, orka, utw bolesławiec

W piątej edycji Uniwersjady Wodnej bolesławieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, afiliowanego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu – Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, wzięło udział około 60 seniorów, w tym także ci, którzy naukę pływania rozpoczęli w październiku ub.r.

Wiceprezydent Bolesławca Kornel Filipowicz:

Szczególny podziw wzbudziły we mnie piękne cheerleaderki, które pojawiły się na początku tej imprezy. Każdy chce być szczęśliwy, każdy marzy o tym, żeby spełnić swoje oczekiwania. Ale żeby uzyskać ten stan, musimy być w ruchu, musimy być aktywni, musimy mieć poczucie spełnienia. I właśnie po to są uniwersytety trzeciego wieku.

W imieniu władz miasta chciałbym serdecznie państwu podziękować i zapewnić, że wspieraliśmy Uniwersytet i będziemy to robić nadal.

– Ludzie czują się świetnie po tych zajęciach, cieszą się one dużym zainteresowaniem, bo wspierają aktywność, sprawność fizyczną, przeciwdziałają bólom kręgosłupa i układu kostnego – podkreśla Wiesława Olczyk, spiritus movens bolesławieckiego UTW. – To też dowód na to, że ludzie w każdym wieku mogą być sprawni, wystarczy tylko chcieć. A ruchu nie zastąpi przecież żaden lek. Nasi słuchacze mówią nam potem, że świetnie sobie radzą, pływając w jeziorach czy w morzu. Co ciekawe i pocieszające, tę ich sprawność bardzo doceniają i dzieci, i wnuki – dodaje. – Zajęcia z pływania to coś fantastycznego – dopowiada Helena Strzelczak, słuchaczka UTW.

– Bardzo zachęcam seniorów bolesławieckich, którzy jeszcze nie są zrzeszeni w naszym Uniwersytecie, do tego, aby się zapisali i skorzystali z naszej bogatej oferty – mówi Wiesława Olczyk.