Walentynki w Termach

Walentynki w Termach
fot. UM Bolesławiec Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zaprasza na „Walentynki w Termach”. 14 lutego od godz. 17.00 włoska muzyka i degustacje. Wstęp na podstawie zakupionego biletu zgodnie z obowiązującym cennikiem Term Bolesławiec.
istotne.pl 0 walentynki, um bolesławiec, termy bolesławiec

Reklama

Warto przypomnieć, że „Termy Bolesławiec” zostały otwarte w kwietniu 2015 roku. Termy solankowe z miesiąca na miesiąc biją rekordy popularności – zarówno wśród mieszkańców Bolesławca, jak i turystów. Ponad 11 tys. odwiedzających w miesiącu – to nie tylko moda na sport i rekreację, ale wręcz rytuał, który „obowiązuje” w wielu bolesławieckich rodzinach, które spędzają czas wolny w pięknym otoczeniu, z bogatą ofertą rekreacyjno-sportową.

Obiekt, który ma już 120 lat, został odrestaurowany w ramach projektu „Przywrócenie dawnej funkcji zakładu kąpielowego w zabytkowej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej”. Dawne Miejskie Zakłady Kąpielowe powstały w dwóch etapach. W 1895 roku został wzniesiony budynek łaźni, w stylu renesansu północnego. Drugą część wybudowano w latach 1914-15. Przy jej projektowaniu wykorzystano basztę należącą niegdyś do systemu miejskich fortyfikacji. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków.
Po ponad dwóch latach prac remontowych zabytkowy Zakład Kąpielowy został otwarty pod obecną nazwą „Termy Bolesławiec”.

Obiekt poddany został kompleksowej rewitalizacji w celu wprowadzenia nowych funkcji służących poszerzeniu oferty, wzrostowi jego atrakcyjności oraz bezpieczeństwa. Szczególne zainteresowanie wzbudzają: baseny solankowe, grota solna i strefa rehabilitacyjno-rekreacyjna. Pływalnia wzbogaciła się o szereg atrakcji. Na poszczególnych kondygnacjach znajdują się: siłownia, grota solna, sala cardio, Vaculife Professional Dual – urządzenie do ćwiczeń fizycznych w próżni i podczerwieni, aparat do krioterapii na CO2, solarium, słoneczna łąka, rekreacyjny basen solankowy, basen solankowy, jacuzzi solankowe, sala fitness, kapsuła SPA, wodne łóżko do masażu na sucho, wanna do hydromasażu i masażu podwodnego Ocean Forte, wanna do hydromasażu i masażu perełkowego Laguna Plus Bubble, gabinet masażu, gabinet kosmetyki ciała, sauny.

informacja zlecona

Reklama