Są pieniądze na nowy amfiteatr

Amfiteatr
fot. UM Bolesławiec Jest już decyzja o przyznaniu dofinansowania na przebudowę amfiteatru w parku miejskim przy ul. Tyrankiewiczów – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman.
istotne.pl 0 ue, amfiteatr, um bolesławiec, park miejski

Reklama

Zadanie realizowane jest w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska–Saksonia 2014–2020. Partnerem Bolesławca jest Zittau. Wspólnie z partnerem niemieckim uzyskaliśmy dofinansowanie na projekt „Kultura bez granic – renowacja amfiteatru w parku miejskim w Bolesławcu oraz sceny na wolnym powietrzu »Weinau« w Zittau”. Pozyskane dofinansowanie dla Bolesławca wynosi 1 529 655 zł, co stanowi 85 proc. wydatków na przebudowę amfiteatru.

Są pieniądze na nowy amfiteatrSą pieniądze na nowy amfiteatrfot. UM Bolesławiec

W nowy amfiteatrze przewidziano 435 miejsc do siedzenia. Wysłużone ławki i schody zostaną zdemontowane. Rozebrane zostaną stare nawierzchnie amfiteatru i sceny. Nowe miejsca do siedzenia wykonane będą z betonu z okładzinami siedzisk z beleczek drewna egzotycznego. W projekcie przewidziano m.in. wykonanie podestów schodów z piaskowca, montaż balustrad z rur stalowych nierdzewnych, ułożenie nawierzchni podstopni i ciągów komunikacyjnych. Podbudowa sceny będzie z betonu z okładzinami krawędzi i cokołów schodów z piaskowca. Nawierzchnię sceny zaplanowano z barwnej żywicy epoksydowej. Teren będzie oświetlony. Na skarpie za widownią amfiteatru zaprojektowano nasadzenie krzewów.

W parku przy ul. Tyrankiewiczów od dwóch lat funkcjonuje wielopokoleniowy plac zabaw z kilkoma strefami rekreacji dla wszystkich grup wiekowych. Nowa aranżacja placu stworzyła większe możliwości dla aktywnego wypoczynku. Dla najmłodszych zaplanowano kącik „Farma”, na terenie placu są urządzenia integracyjne z dostępem dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. W trzech strefach sportowo-sprawnościowych znajdują się urządzenia fitness oraz ścieżka zdrowia. Dla dzieci starszych przewidziano linarium, ściankę wspinaczkową oraz wielofunkcyjne zestawy zabawowe. Bezpieczną zabawę mają zapewnić zróżnicowane nawierzchnie. Nie zapomniano również o poszukujących spokojniejszego kącika. Dodatkową atrakcją jest zestaw tablic edukacyjnych. Nowe urządzenia, ścieżki i nawierzchnie wkomponowane zostały w istniejący drzewostan i roślinność.

Więcej na www.boleslawiec.eu.

informacja zlecona

Reklama