BOK-MCC rozpoczyna zapisy do udziału w Ceramicznej Paradzie

BOK-MCC rozpoczyna zapisy do udziału w Ceramicznej Paradzie
fot. Krzysztof Łukasiewicz Weź udział w Paradzie Ceramicznej, zprezentuj siebie lub swoją firmę i stwórz z nami jedną z barwniejszych atrakcji Bolesławieckiego Święta Ceramiki.
istotne.pl święto ceramiki, parada ceramiczna, bok - mcc

W zeszłym roku w Paradzie Ceramicznej Festiwalu Kultur wygrali: zespół Ceramiki Artystycznej pierwsza nagroda grupowa, zespół Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” oraz Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. Bolesławian i gości zachwyciły po raz drugi z rzędu barwne pawice oraz piękne, malowane w stempelki kobiety i entuzjastyczna, błękitna ekipa z MZGK.

Uczestnicy tegorocznej parady wyruszą w piątek, 19 sierpnia, o 17:00 z ulicy Adama Asnyka i przejdą na Rynek ulicami Ignacego Łukasiewicza, Karola Miarki i Kościelną. Okrążą Rynek, gdzie na schodach Ratusza ustawione będzie stanowisko jury. W ramach parady rozstrzygnięty zostanie konkurs na najciekawszą prezentację stroju. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich chętnych, zarówno osób indywidualnych, jak i grup.

Co zyskuje grupa biorąca udział w paradzie ceramicznej?

  • możliwość zaprezentowania swoich działań szerokiej publiczności
  • promocja swoich działa poprzez kontakt z publicznością
  • możliwość zaistnienia w mediach
  • udział w konkursie na najciekawszą prezentację
  • Jak przygotować stój na paradę?

Wystarczy odrobina fantazji i pomysłowości. Należy przygotować przebranie nawiązujące do ceramiki bolesławieckiej: stroje odpowiadające kolorystyce i kształtom ceramiki, makijaż, nakrycia głowy oraz inne rekwizyty. Możliwości jest wiele tak jak wzorów ceramiki produkowanej przez bolesławieckie zakłady.

"Skołowane stempelki" po raz drugi

Miłośnicy rowerów będą mogli wziąć udział w paradzie na dwóch kółkach „Skołowane stempelki” to konkurencja, w której oceniane będą nie tylko stroje uczestników parady, ale także stylizacje rowerów. Ten, kto najciekawiej udekoruje rower, wykorzystując tradycyjne wzornictwo bolesławieckich wyrobów, wygra. Każda osoba, która przyozdobi swój rower i weźmie udział w konkursie, będzie miała szansę wygrać atrakcyjne nagrody.

Zgłoś się!

Zgłoszenia do 31 lipca 2016 roku należy przesłać: pocztą, faksem pod nr telefonu 75 644 21 47, pocztą elektroniczną mail: grazyna@bok.boleslawiec.pl lub dostarczyć osobiście do sekretariatu BOK-MCC, przy placu. Piłsudskiego 1 c, 59-700 Bolesławiec.
Kartę zgłoszeń do udziału w paradzie, a także do konkursu na najciekawsze przebranie oraz regulamin można pobrać na stronie Święta Ceramiki.

Organizatorem Parady Ceramicznej jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

REGULAMIN Parady Ceramicznej