Bolesławiecki WORD ma już dwa lata. Ile osób zdało egzamin, ile go oblało?

Bolesławiecki WORD ma już dwa lata. Ile osób zdało egzamin, ile go oblało?
fot. MZ Postanowiliśmy przygotować minipodsumowanie dwóch lat działalności bolesławieckiego WORD-u.

Bolesławiecki WORD (filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze) ruszył w lipcu 2014 r. Postanowiliśmy przygotować minipodsumowanie dwóch lat działalności ośrodka. Okazało się, że w Bolesławcu trudniej jest zdać egzamin niż w Jeleniej Górze. U nas część teoretyczną zdało 48,51 proc. kursantów (dane za okres 1 stycznia–11 lipca 2016 r.), w stolicy dawnego województwa jeleniogórskiego – 52,57 proc. Podobnie było z egzaminem praktycznym. U nas zdało go 43,97%, u nich – niewiele więcej, bo 44,48%.

Egzamin na prawo jazdy na Alei Tysiąclecia w BolesławcuEgzamin na prawo jazdy na Alei Tysiąclecia w Bolesławcufot. MZ

Od początku istnienia bolesławieckiej filii ośrodka do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy przystąpiło ponad 13,5 tys. osób (zdało 43% z nich – 5581 osób). Natomiast egzamin praktyczny zdało 5710 kursantów (niemal 45% wszystkich zdających). Szczegółowe dane poniżej:

Tabela podsumowująca dwuletnią działalność WORD-uTabela podsumowująca dwuletnią działalność WORD-ufot. WORD Jelenia Góra

Średnio dziennie w bolesławieckim WORD-zie egzaminuje się 61 kursantów: 25 przystępujących do części teoretycznej i 36 zdających egzamin praktyczny. Na ten ostatni czeka się w naszym ośrodku 7–10 dni (jeżeli nikt nie zwolni wcześniej terminu), na teoretyczny można się umówić w zasadzie z dnia na dzień.

Zapytaliśmy też, czy w przyszłości w Bolesławcu można będzie zdawać egzaminy np. na ciężarówkę, ciągnik albo autobus? Robert Tarsa, szef WORD-u w Jeleniej Górze: – Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem poselskim ustawy, w którym umożliwi się zdawanie egzaminów teoretycznych na wszystkie kategorie prawa jazdy w ośrodkach terenowych, takich jak ośrodek w Bolesławcu.

I dodaje: – Mam nadzieję, że ustawa ta będzie uchwalona jeszcze w tym roku.

Korzystaliście z usług bolesławieckiej filii jeleniogórskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego? Jakie są Wasze wrażenia? Zapraszamy do dyskusji.

Samochody do przeprowadzania egazaminu z nauki jazdySamochody do przeprowadzania egazaminu z nauki jazdyfot. MZ