Poznawały nowatorskie metody pracy z dzieckiem autystycznym

Poznawały nowatorskie metody pracy z dzieckiem autystycznym
fot. UM Bolesławiec Nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu uczestniczyły w szkoleniu w Doetinchem (Holandia).
istotne.pl edukacja, holandia, um bolesławiec, mpp7 bolesławiec

Szkolenie odbyło się 4–8 lipca 2016 r. w ramach projektu „Autyzm – pomóż zrozumieć świat”. Szkolenie dotyczyło nowatorskiej metody pracy z dzieckiem autystycznym „Geef me de 5”. Podczas pobytu w Holandii nauczycielki odbyły spotkanie z autorką metody „Geef me de 5” Colette de Bruin, zapoznały się działalnością ośrodka szkoleniowo-terapeutycznego „Geef me de 5”.

Poznawały nowatorskie metody pracy z dzieckiem autystycznymPoznawały nowatorskie metody pracy z dzieckiem autystycznymfot. UM Bolesławiec

Projekt „Autyzm – pomóż zrozumieć świat”, realizowany w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”, współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

PlakatPlakatfot. UM Bolesławiec

Podczas pobytu w Holandii nauczycielki z przedszkola nr 7 zapoznały się również z holenderskim systemem edukacji, zwiedziły miejscową szkołę podstawową i przedszkole. Uczestniczyły w wycieczkach krajoznawczych, poznając holenderską historię, kulturę i tradycje.

informacja zlecona