Zastępcze hormony dla urody

Kobieta, słodycze i owoce
fot. whitepress.pl Organizm człowieka jest bardzo złożony. Między innymi w naszym ciele jest sporo hormonów, które mają wpływ na nasz wygląd a także zdrowie.
istotne.pl 0 zdrowie, uroda, miasto legnica

Reklama

Pomimo tego, że zazwyczaj nie mamy o nich pojęcia one zajmują się wieloma kwestami, które zachodzą w naszym organizmie. Za produkcję hormonów odpowiedzialne są gruczoły, następnie hormony wędrują do krwi, by w konsekwencji trafić tam gdzie powinny się znaleźć. Z wiekiem wszystko się zmienia. Hormony produkowane są w mniejszej ilości, co jest przyczyną zmian w naszym wyglądzie. Oczywiście mowa tutaj o zmianach na gorsze, a dokładnie o fakcie starzenia się, co zaliczamy do naturalnej kolei życia. Niektóre osoby nie bardzo radzą sobie z faktem starzenia dlatego starają się znaleźć rozwiązania mające na celu uzupełnienie hormonów (żeńskich estrogenów i męskich testosteronu). Objawem spadku produkcji owych hormonów są zmarszczki, wiotczenie skóry, rozwój miażdżycy, odwapnianie kości, tycie itp.

Dieta może nam pomóc

Uzupełnianie hormonów można stosować za pomocą diety. Ekologia jest dziedziną, która pomaga nam w wyborze zdrowych produktów. Niewiele osób wie, iż hormony występują w roślinach, które powodzeniem możemy wprowadzić do własnej diety. Generalnie są to substancje zwane fitohormonami lub fitoestrogenami bardzo zbliżonymi do hormonów, które idealnie potrafią zastąpić niedobór prawdziwych hormonów i zwyczajnie je uregulować. Takowe zawiera: czerwone wino, herbata, czosnek, cebula, nasiona sezamu, soja, siemię lniane, kończyna, rabarbar czy owoce granatu. Wdrażając je do swojej diety możemy zatrzymać młodość i długo cieszyć się wspaniałą cerą jak również kondycją skóry. Czasami nieświadomie spożywamy te produkty w dość dużej ilości, a później słyszymy mnóstwo komplementów dotyczących naszego wyglądu. Myślimy, że to geny nie zdając sobie sprawy, iż ogromny wpływ na nasz wygląd - urodę mają właśnie hormony, które dostarczamy do organizmu przez to, co jemy.

Lekarze ostrzegają przed preparatami hormonalnymi

Osoby świadome tego, iż duży wpływ na nasz wygląd mają właśnie hormony często nabywają za sprawą internetu różnorakie preparaty hormonalne. Bywa, iż są one z niesprawdzonych, a tym samym niepewnych źródeł w związku z czym możemy narazić się na utratę zdrowia, a nie zaskoczyć pięknym wyglądem. Lekarze nie polecają takich desperackich kroków o czym bardzo często mówią na różnych forach czy konferencjach. Takie informacje przekazują także swoim pacjentkom jeśli tylko one nawiążą temat uzupełniania hormonów. Zamiast faszerować się nieznanymi substancjami warto w swoją dietę wprowadzić szereg produktów roślinnych, jakie bez wątpienia uzupełnią niedobór hormonów i sprawią, że nasz wygląd ulegnie dużej poprawie.

Reklama