Artylerzyści mistrzami powiatu w futsalu

Artylerzyści mistrzami powiatu w futsalu
fot. kpt. Artur Lipiński, Powiat Bolesławiecki W dniach 16–17 stycznia w hali sportowej przy ul. Tyrankiewiczów w Bolesławcu odbyły się I Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej, objęte patronatem honorowym starosty bolesławieckiego. Po zaciętej rywalizacji zawody zwyciężyła reprezentacja 23 PA.
istotne.pl wojsko, 23śpa, futsal

W turnieju, podzielonym na dwie części, udział wzięło piętnaście drużyn. W pierwszej części, która odbyła się w sobotę, drużyny podzielone były na trzy grupy eliminacyjne. Tę fazę reprezentacja artylerzystów zakończyła na pierwszym miejscu w grupie B, pokonując KS Łąka 4:1, Wędlindrobex 6:1, MZGK Bolesławiec 3:0 i remisując z drużyną Kempes II 1:1.

W drugiej, niedzielnej części po dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych zagrały w grupie „Złotej” o tytuł mistrzowski. Po bardzo zaciętej walce reprezentacja 23 Pułku Artylerii okazała się najlepsza i została mistrzami powiatu. W drodze do tytułu żołnierze pokonali Leśnika Osiecznica 4:0, Kempes II 1:0, Łaziska 4:0, KS Talent trenerzy/rodzice 1:0, by w ostatnim meczu, mając już zapewnioną wygraną w turnieju, zremisować z KS Talent Tato 1:1. Wicemistrzem została drużyna Kempes II, a trzecie miejsce zajęli futsalowcy z Leśnika Osiecznica.

Drużyna reprezentująca 23 Pułk Artylerii wystąpiła w składzie: kpt. Artur Lipiński – kapitan drużyny, kpt. Wojciech Blicharski, chor. Albert Faryna, st. chor. Sławomir Tkacz, plut. Krzysztof Kowalczyk, st. kpr. Tomasz Derewiński, st. szer. Michał Cieślak, szer. Jacek Bochnia, szer. Dawid Kałużyński.

kpt. Artur Lipiński/ii