Koniec magazynu żywności przy Zwycięstwa – jest komentarz starosty

Opakowanie mąki
fot. Krzysztof Gwizdała O sprawie pisaliśmy w piątek 15 stycznia br.
istotne.pl 0 dariusz kwaśniewski, jadwiga bobek, żywność, tpd bolesławiec

Reklama

W materiale Koniec z wydawaniem żywności dla najuboższych? informowaliśmy, że 18 stycznia w naszym mieście nastąpi koniec wydawania żywności. Powód? Brak miejsca, w którym mógłby funkcjonować magazyn żywności. (Budynek przy Zwycięstwa ma zostać albo sprzedany, albo wyremontowany). W rozmowie z „ii” Jadwiga Bobek, prezeska bolesławieckiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, powiedziała, że potrzebne jest „pomieszczenie powyżej 250 m kw., na parterze, tak żeby mógł tam podjechać TIR” i takie, gdzie „znalazłoby się miejsce na biuro, chłodnię, 100 palet żywności, a także miejsce dla ludzi wydających żywność”.

Na stronie Powiatu Bolesławieckiego opublikowano komentarz starosty Dariusza Kwaśniewskiego w tej sprawie:

To wcale nie musi być koniec. Wszystko zależy od gmin, które powinny wydawać żywność najuboższym swoim mieszkańcom – bo to obowiązek gmin, nie powiatu.

Prawie 10 lat pomagaliśmy realizować to zadanie bolesławieckiemu Towarzystwu Przyjaciół Dzieci, bo użyczaliśmy TPD pomieszczenia w naszym budynku. Magazyn żywności funkcjonował zatem niejako „przy okazji” funkcjonowania jednego z budynków starostwa.

W tej chwili musielibyśmy ponosić koszty utrzymywania magazynu specjalnie dla tej instytucji. A tego po prostu nie możemy już robić.

Ot cała prawda! Gminy muszą podjąć decyzję, co dalej. Życzę im decyzji na TAK ;))

Przekażcie tę informację dalej. Poproście o utworzenie magazynu swojego prezydenta, burmistrza czy wójta. I po kłopocie!

Uda się rozwiązać ten problem? Zapraszamy do dyskusji.

Reklama