Będzie kładka na Bobrze? Co z kładką na Zabobrzu?

Będzie kładka na Bobrze? Co z kładką na Zabobrzu?
fot. Paweł Skiersinis Te dwie kwestie poruszono na grudniowej sesji Rady Miasta Bolesławiec.
istotne.pl wiadukt, piotr roman, zabobrze, dariusz mucha, kładka, sesja rm

Głos zabrał radny Dariusz Mucha: – Mówiliśmy sobie wprost, że chcemy mieć możliwość objechać miasto dookoła, czy też obejść. Bardzo proszę o rozważenie – w ramach możliwości – odbudowy kładki na Zabobrzu. Będziemy mogli robić nordic walking, bieganie, Ścieżka Bobrowa nam się wydłuży.

Prezydent Piotr Roman stwierdził, że władze miasta odczuwają pewien niedosyt wynikający z relacji z różnego rodzaju instytucjami, które „mają inne procedury, inne tryby podejmowania decyzji i dużo czasu”. – Jeśli chodzi o nasze osobiste relacje z PKP, to są one bardzo dobre – zaznaczył. – Wielokrotnie występowaliśmy o możliwość odbudowania kładki na Bobrze i jeszcze wielokrotnie będziemy występować.

P. Roman wspomniał też, że powstała nawet koncepcja rekonstrukcji historycznej kładki dla pieszych przez rzekę Bóbr (jej autorką jest Kinga Pokojowy; pisaliśmy o tym w materiale Laureaci konkursu na najlepszą pracę magisterską lub doktorską).

– To jest też kwestia tego, że PKP nie lubi niczego, co jest w okolicach wiaduktu – kontynuował prezydent. – Była propozycja budowy elektrowni wodnej i również zderzyliśmy się z bardzo twardym stanowiskiem władz spółki.

D. Mucha doprecyzował, że chodziło mu o nieistniejący już, mały most wiszący, przylegający bezpośrednio do ulicy Zabobrze i łączący miasto Bolesławiec z przejściem do Bożejowic.

Prezydent odpadł, że najważniejsza jest dlań kwestia elektrowni wodnej. A z obu wspomnianych kładek ważniejsza jest ta koło wiaduktu. – Jestem za tym – dodał Piotr Roman. – Ale może jeszcze nie teraz.

Prośba do Czytelników

Jeśli mają Państwo zdjęcia prezentujące kładkę na Zabobrzu, prosimy o ich udostępnienie w komentarzach pod tą informacją.

Do tematu wrócimy.