Spotkanie z Iwoną Banach w BOK-MCC

Spotkanie z Iwoną Banach w BOK-MCC
fot. BOK-MCC W piątek, 13 maja o 18:00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbędzie się spotkanie z mieszkanką naszego miasta, znaną pisarką i wybitną tłumaczką. Wstęp wolny.
istotne.pl danuta maślicka, cik orzeł, iwona banach, bok - mcc

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki wznowił spotkania z cyklu „Ci, których poznać warto”. Pierwsze spotkanie, odbyło się w marcu z reporterem – Mariuszem Szczygłem i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Pisaliśmy o nim w materiale „Mariusz Szczygieł: – Są szczęśliwsi, bo nie wierzą w Boga!

Spotkania poprowadzi Danuta Maślicka, która cykl spotkań „Ci, których poznać warto” w Bolesławieckim Ośrodku Kultury realizowała w latach 1997- 2001. Gościem Maślickiej będzie Iwona Banach, mieszkanka naszego miasta, która mówi: „Za żadnym miastem tak nie tęskniłam; byłam w Paryżu wiele razy, owszem, to piękne miasto, ale Bolesławiec ma w sobie to coś…”.

Iwona Banach jest pisarką oraz tłumaczką. Była nauczycielka języka francuskiego. Jej debiutancka powieść "Chwast" z 2005 roku oparta jest na własnych doświadczeniach. Banach wychowuje niepełnosprawną, dorosłą córkę. Książka zyskała uznanie czytelników oraz krytyków - podobnie jak kolejne publikacje. Prywatnie pisarka jest miłośniczką szydełkowania i robienia na drutach. Lubi gotować. Dużo czyta i ma bardzo szerokie pole zainteresowań.

Inne powieści autorki : „Pokochać strach”, „Pocałunek Fauna”, „Szczęśliwy pech”, „Lokator do wynajęcia”, „Klątwa utopców”, „Czarci krąg”. Tłumaczka 15 przekładów, między innymi: Yi Munyõl „Syn człowieczy”, Raymond Maufrais „Zielone piekło”, Vladimir Volkoff „Gość Papieża”, Alexander David Nèel “Mistycy i magowie Tybetu”, Michale Giuttari “Florencka gra”, Michale Giuttari „Loża niewiniątek”, Tiziano Terzani „Koniec jest moim początkiem”.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC