Strefa kibica w Bolesławcu? Miejskiej raczej nie będzie

Strefa kibica w Bolesławcu? Miejskiej raczej nie będzie
fot. Uwe Bassenhoff/Wikimedia Commons Zbliża się wielkie święto dla wszystkich fanów futbolu – Euro 2016 r.
istotne.pl piłka nożna, mosir bolesławiec, euro 2016

Na Facebooku pojawiła się nawet strona wydarzenia CHCEMY STREFY KIBICA W BOLESŁAWCU Euro 2016 !! Obserwuje ją prawie 300 osób, niemal 200 już zadeklarowało udział (stan na 3 czerwca, godz. 10:00). Czy jest zatem szansa, że będą transmisje meczów z udziałem Biało-Czerwonych?

Na transmisje w plenerze z dużą widownią raczej nie ma co liczyć. Kibice będą musieli się prawdopodobnie zadowolić ministrefami w restauracjach czy lokalach. Co więcej, jak powiedział nam dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu Zbigniew Kowalczyk, ani Ośrodek, ani inne miejskie instytucje nie planują transmisji meczów Orłów Nawałki.

Powód? Przede wszystkim finanse. MOSiR robił już wcześniej przymiarkę – mecze Biało-Czerwonych miały być transmitowane na telebimie na pl. Piłsudskiego. Okazało się jednak, że wiąże się to z ogromnymi kosztami (m.in. licencja na transmisję). – To by nas raczej przerosło – dodał dyrektor MOSiR-u.

Chcecie strefy kibica w Bolesławcu?
tak
75.94 % głosów: 101
nie
17.29 % głosów: 23
nie znoszę piłki nożnej!
6.77 % głosów: 9

Warto dodać, że jak donosi serwis dziennikwschodni.pl, strefę kibica chciano zorganizować 10 czerwca w Białej Podlaskiej. Pojawił się jednak problem. Okazało się, że telewizja Polsat zażyczyła sobie aż 5 tys. zł za transmisję meczu kadry Polski, czyli blisko siedem razy więcej niż podczas Euro 2012, kiedy TVP żądała 700 zł.