Ewa Uryga & New York Jazz Collective w CK „Muza”

mikrofon
fot. www.sxc.hu (RAWKU5) Miłośników jazzowych brzmień zapraszamy na wyjątkowy koncert z udziałem największych gwiazd świata jazzu – Ewa Urygi & New York Collective w składzie: Mark Soskin – pianino, Luques Curtis – bas i Dorota Piotrowska – perkusja.
istotne.pl 0 koncert, jazz, ck muza lubin, miasto lubin

Reklama

Na program koncertu składają się standardy jazzowe z płyty „Ballads for Ella”, zarejestrowanej w Nowym Jorku.

Ewa Uryga – wokal. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu. Laureatka najważniejszych festiwali muzycznych. Nagrała siedem autorskich płyt z czego dwie powstały w Nowym Jorku z udziałem znakomitych amerykańskich muzyków, w tym znakomitego pianisty Marka Soskina. Współpracowała z takimi gwiazdami jak: Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Ewa Bem, Włodzimierz Nahorny. Na co dzień współpracuje również z amerykańskim wokalistą Brianem Fentressem. Dysponuje fantastycznym głosem, ale jej szczególnym atutem jest siła interpretacji.

Mark Soskin – pianino. Jeden z najbardziej cenionych pianistów jazzowych na świecie. Muzyk ma na swoim koncie 7 autorskich albumów z czego pierwszy „Rhythm Vision” otrzymał znalazł się w pierwszej dziesiątce jazzowego notowania Billboardu. Obecnie artysta związany jest z prestiżową jazzową wytwórnią płytową Kind of Blue Records jako muzyk oraz producent. Artysta jest profesorem na słynnej amerykańskiej uczelni The Manhattan School of Music w Nowym Jorku.

Luques Curtis – bas. Zdobył stypendium na prestiżowej Berklee College of Music. Współpracował z takimi muzykami jak: Gary Burton, Ralph Peterson, Donald Harrison, Christian Scott. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Muzyk, który urodził w 1983 r., należy do światowej czołówki artystów młodego pokolenia.

Dorota Piotrowska – wybitna polska perkusistka jazzowa na stałe mieszkająca w Nowym Jorku. Cenne muzyczne doświadczenia zdobywała wszędzie tam, gdzie studiowała. Będąc w Amsterdamie, poznała i koncertowała ze słynną trębaczką Saskią Laro, znalazła się pod kuratelą samego Nasheeta Waitsa i za jego namową rozpoczęła studia w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie koncerty z wybitnymi muzykami światowego jazzu, wśród których należy wymienić takie nazwiska jak: Jeremy Pelt, Benito Gonzales, Sam Newsome, Eric Wyatt, Greg Lewis, w najlepszych nowojorskich klubach jazzowych: Irdium, Smalls, Zinc Bar czy Lenox Lounge. Olbrzymim osiągnięciem artystki były również występy w prestiżowych salach koncertowych świata: Carnegie Hall i Center Avery Fisher Hall.

CK „Muza” zaprasza 17 listopada, godz. 19:00. Duża sala, bilety: 50 zł.

CK „Muza”/ii

Reklama