Obchody Święta Niepodległości w Nowogrodźcu

Obchody Święta Niepodległości w Nowogrodźcu
fot. GCKiS Nowogrodziec 11 listopada br. na terenie miasta Nowogrodziec odbyły się uroczystości z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
istotne.pl nowogrodziec, święto niepodległości

Obchody rozpoczęły się od przemarszu pocztów sztandarowych oraz zaproszonych delegacji przed pomnik Obrońcom Ojczyzny. Następnie został odśpiewany Hymn Narodowy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.

Podczas uroczystości została poświęcona i odsłonięta przez burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha, przewodniczącą Rady Miejskiej Antoninę Szelechowicz, Zofię Bokszańską oraz Aleksandrę Lenartowicz tablica pamiątkowa dla uczczenia żołnierzy Armii Krajowej w rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

W dalszej części obchodów głos zabrał przedstawiciel Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych porucznik w stanie spoczynku Józef Komar. Następnie przy dźwięku werbli delegacje złożyły wieńce i wiązanki.

Po zakończeniu uroczystości odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu. Oprawę muzyczną mszy zapewnił Chór Harmonia. Po nabożeństwie miał miejsce koncert patriotyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu.

Na profilu Gminnego Centrum Kultury i Sportu więcej o obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Nowogrodźcu.

GCKiS Nowogrodziec/ii