Gospodynie z Ocic świętują 60-lecie

Gospodynie z Ocic świętują 60-lecie
fot. Gmina Bolesławiec Trzydzieści kobiet z Koła Gospodyń Wiejskich świętowało okrągłą rocznicę. W kole jest również siedmiu rodzynków, pieszczotliwie nazywanych kogutami w babskich kurniku.

Powodów do świętowania było sporo. Przez 60 lat funkcjonowania Koło Gospodyń Wiejskich z Ocic zgromadziło na swoim koncie sporo sukcesów w tym: zwycięstwo w Konkursie na Tradycyjne Potrawy i Najpiękniejsze Kompozycje Wielkanocne oraz zdobycie czwartego miejsca podczas Dożynek Prezydenckich w Spale w 2014 roku.

–Koło w Ocicach działa dłużej niż istnieje Gmina Bolesławiec – powiedział na uroczystości wójt Andrzej Dutkowski – i zawsze mogę na panie liczyć.

Życzenia i upominki na ręce przewodniczącej koła Barbary Omiatacz złożyli wójt, starosta i wicestarosta bolesławiecki, przedstawicielki Powiatowego Koła Gospodyń Wiejskich Olga Burdyna, Rozalia Gajewska i Grażyna Łucka oraz sołtyska wsi Ocice Bożena Długosz i inni zaproszeni goście.

Swój program przedstawił Zespół Śpiewaczy Ocice, który specjalnie na tę okazję przygotował utwór opowiadający o jubileuszu. Na zakończenie wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach.

Najwięcej śmiechu wywołało prezentacja „stroju roboczego” w wykonaniu Ewy Sondaj i Krzysztofa Jakięła. Nie zabrakło także urodzinowego tortu i zabawy tanecznej.

Kołu Gospodyń Wiejskich w Ocicach życzymy kolejnych 60 lat aktywnej działalności.

60-lecie Kola Gospodyń Wiejskich z Ocic60-lecie Kola Gospodyń Wiejskich z Ocicfot. Gmina Bolesławiec
60-lecie Kola Gospodyń Wiejskich z Ocic60-lecie Kola Gospodyń Wiejskich z Ocicfot. Gmina Bolesławiec

Więcej zdjęć na oficjalnej stronie Gminy Bolesławiec.