Specjalistyczna Poradnia Rodzinna: ciekawe zajęcia w listopadzie, grudniu i styczniu

Matka dziecko
fot. freeimages.com (babykrul) Poniżej informacje o warsztatach organizowanych przez Specjalistyczną Poradę Rodzinną im. Świętej Joanny Beretty Molli w Lubinie.
istotne.pl 0 warsztaty, poradnia, miasto lubin

Reklama

  • Warsztaty dla rodziców 5-latków odbędą się w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie 23 listopada (poniedziałek) o godz. 16:30. Warsztaty są skierowane do rodziców, którzy chcą przygotować dziecko do pierwszego zetknięcia ze szkołą w przyszłym roku, dowiedzieć się, jak przebiega rozwój społeczny i emocjonalny 5-latka, i chcą wspierać dziecko, by pomóc mu osiągnąć dojrzałość szkolną. Warsztaty poprowadzi Kasia Fedorczak, psycholog, na co dzień pracująca z rodzicami i dziećmi małymi i w wieku przedszkolnym, specjalistka w zakresie wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka. Długoletnia normalizatorka metod do diagnozy psychologicznej, zaangażowana w ruch duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 20 listopada pod numerem telefonu lub na e-mail Poradni. (697 672 275, [email protected])
  • Warsztaty „Pierwsza Pomoc w Stanach Zagrożenia Zdrowia i Życia Dzieci”, przeznaczone dla rodziców, dziadków, wujków, cioć i wszystkich, którzy mają kontakt z dziećmi i niemowlętami i chcą nauczyć się udzielania im pomocy przedmedycznej, odbędą się w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 3) 2 grudnia (środa) w godzinach 17:00 do ok. 20:00. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się: jak ocenić stan dziecka i niemowlęcia w razie wypadku, co robić, gdy dziecko straci przytomność, jak wykonać podstawowe zabiegi ratujące życie (algorytm działania BLS), jak wykonać resuscytację dzieci i niemowląt, co robić w razie ostrej reakcji alergicznej, jak skutecznie reagować na masywne krwotoki, jak postąpić w razie oparzeń termicznych, jak pomóc przy napadach drgawkowych, jak zareagować na zadławienie, co robić w razie zatrucia.
    Warsztaty poprowadzą pediatra lek. Agnieszka Jalowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz pediatra lek. Bogumiła Trent ze Szpitala św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona – zapisy do 1 grudnia pod numerem telefonu i na e-mail Poradni.
  • Warsztaty dla kobiet, które chcą się doskonalić jako żony i matki, ruszają w naszej Poradni od stycznia. Jest to cykl comiesięcznych, około 2-godzinnych spotkań, które będą obejmowały zagadnienia: relacji z mężem, wspierania się w pełnieniu roli żony i matki, dzielenia się doświadczeniami, pomysłami i przykładami rozwiązań sytuacji domowych; poszukiwania rozwiązań w Piśmie Świętym. Każde spotkanie będzie oparte o osobistą lekturę książki, jednej na ok. 2 miesiące (do wypożyczenia w Poradni w godzinach dyżurów).
    Informacje zgromadzone w książkach będą zachęcały uczestniczki do dyskusji, dzielenia się doświadczeniem oraz mobilizowaniem do pracy nad sobą jako kobietą, żoną i matką. Warsztaty poprowadzi psycholog Kasia Fedorczak. Udział w zajęciach i wypożyczenie książek jest bezpłatne. Terminy spotkań i szczegółowe informacje niebawem na stronie placówki oraz pod numerem telefonu i e-mailem Poradni.

W diecezji legnickiej w dniach 15-21 listopada odbędzie się Tydzień Naturalnego Planowania Rodziny pod hasłem „By płodność była znakiem, miejscem i językiem miłości". To wydarzenia mające na celu popularyzację naturalnych metod rozpoznawania płodności wśród młodzieży, narzeczonych, małżonków oraz wszystkich osób, które chcą wiedzieć więcej na ten temat. Idea została zaczerpnięta ze Stanów Zjednoczonych, gdzie pod wpływem niedawnej encykliki „Laudato si'” został ogłoszony tydzień naturalnego planowania rodziny jako stylu życia wpisującego się w ekologię człowieka.

W ramach Tygodnia w różnych miejscach diecezji odbywać się będą spotkania i świadectwa dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej na temat naturalnego rozpoznawania płodności, wykłady dla dorosłych (w szczególności narzeczonych i małżonków), a także warsztaty dla osób, które chcą stosować w swoim małżeństwie naturalne rozpoznawanie płodności. Na spotkania zapraszamy również małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka.

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Świętej Joanny Beretty Molli w Lubinie/ii

Reklama