McDonald's w Bolesławcu?

McDonald's w Bolesławcu?
fot. McDonald's Sopocka spółka H & S Construction chce wybudować w Bolesławcu kolejny market. Przy sklepie ma powstać restauracja typu McDrive.
istotne.pl inwestycja, market, sesja rm

W środę 27 maja odbyła się sesja Rady Miasta, na której gościł Olgierd Hoffman, właściciel działki przy ul. Jeleniogórskiej. Sopocka spółka H & S Construction, której Hoffman jest prezesem, chce na tym terenie wybudować supermarket Stokrotka. Przy sklepie ma powstać 150 miejsc parkingowych oraz restauracja. Zapytany przez radnych wprost, czy będzie to McDonald's, prezes odpowiedział, że „nie może zdradzić nazwy firmy, ale będzie to McDrive”.

W środę Olgierd Hoffman odpowiadał na pytania radnychW środę Olgierd Hoffman odpowiadał na pytania radnychfot. Gerard Augustyn

– Chcemy zbudować małe centrum handlowe, które stanie się miejscem spotkań i dla młodzieży, i dla osób starszych – powiedział Hoffman. Podobne obiekty spółka buduje w całej Polsce. Prezes H & S Construction zapewniał radnych, że będą zadowoleni ze współpracy z jego firmą.

fot. Gerard Augustyn
Na placu przy ul. Jeleniogórskiej ma powstać market i restauracja typu McDriveNa placu przy ul. Jeleniogórskiej ma powstać market i restauracja typu McDrivefot. Marcin Zabawa

Docelowo firma planuje zatrudnić ok. 70 osób. Koszt inwestycji 12 mln zł. W środę radni – niemal jednogłośnie (2 rajców wstrzymało się od głosu) – zgodzili się co do tego, że trzeba sporządzić nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Obecny przewiduje, że na terenie działki przy ul. Jeleniogórskiej może być tylko przemysł (zapisy w planie muszą bowiem przewidywać funkcję usługową). Dopiero po uchwaleniu zmiany w planie będą mogły ruszyć prace.

Jak szacuje Hoffman, formalności mogą potrwać około roku. Jeśli spółka dostanie od radnych zielone światło, centrum handlowe powstanie w ciągu 11 miesięcy.

Niezagospodarowany plac przy ulicy Jeleniogórskiej służy kierowcom za parkingNiezagospodarowany plac przy ulicy Jeleniogórskiej służy kierowcom za parkingfot. Marcin Zabawa

(informacja ii)