Artylerzyści wyróżnieni przez prezydenta RP

Artylerzyści wyróżnieni przez prezydenta RP
fot. 23BA Płk Jarosław Kraszewski, dowódca 23 Śląskiej Brygady Artylerii, otrzymał biało-czerwoną flagę z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego.
istotne.pl wojsko, wyróżnienie, 23śpa

W trakcie obchodów święta 3 Maja na Placu Zamkowym w Warszawie 23 Śląska Brygada Artylerii została uhonorowana flagą Rzeczypospolitej Polskiej. Płk Jarosław Kraszewski, dowódca 23 ŚBA, otrzymał ją z rąk Bronisława Komorowskiego. Prezydentowi RP towarzyszyli: minister obrony narodowej Bogdan Klich oraz szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generał Mieczysław Cieniuch.

– To wyróżnienie to powód do dumy. Świadectwo tego, że artyleryjska służba, pełniona zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, jest doceniania – powiedział płk Kraszewski podczas zbiórki, która odbyła się w środę, 4 maja, w bolesławieckim garnizonie. – To wyraz uznania za trud i poświęcenie, a także za profesjonalizm i postawę prezentowaną w codziennej służbie. To dzięki waszej pracy Brygada po raz pierwszy znalazła się w gronie jednostek, które mogą poszczycić się tak zaszczytnym wyróżnieniem.

Flaga zostanie wyeksponowana w Sali Tradycji 23 ŚBA.

(informacja: kpt. Remigiusz Kwieciński/ii)