Taekwondocy UKS Ilyo z medalami Bydgoszcz Cup

stojanowska-serafin
istotne.pl 0 taekwondo, stojanowska

W Międzynarodowym Turnieju Taekwondo Olimpijskiego Bydgoszcz Cup, który odbył się w sobotę, 14 maja, wystartowało ponad 200 zawodników. Bolesławiec reprezentowała trójka taekwondoków UKS Ilyo: Mateusz Boczarski, Paulina StojanowskaKamil Serafin. Bez medalu z Bydgoszczy wrócił Mateusz, który już w pierwszej walce zmierzył się z tegorocznym wicemistrzem Polski Marcinem Janasem (AZS OŚ Poznań).

Nie zawiodła Paulina Stojanowska, która w kategorii -46 kg wywalczyła brązowy krążek. Najlepszy występ zanotował jednak Kamil Serafin, który zdobył złoto w kategorii -63 kg oraz tytuł najlepszego juniora zawodów. W finale nasz taekwondoka pokonał reprezentanta gospodarzy Michała Ratkowskiego. Warto dodać, że wszystkie wcześniejsze pojedynki Kamil zakończył przed czasem.

Mariusz Sulma, Mateusz Boczarski, Kamil Serafin i Paulina StojanowskaMariusz Sulma, Mateusz Boczarski, Kamil Serafin i Paulina Stojanowskafot. UKS Ilyo Bolesławiec

Pod koniec maja w Bornem Sulinowie odbędą się finały Mistrzostw Polski Taekwondo Olimpijskiego. UKS Ilyo Bolesławiec reprezentować tam będą: Paulina Stojanowska, Kamil Serafin, Adam FilipekRemigiusz Różnicki.

(informacja: UKS Ilyo Bolesławiec/ii)