Czy doczekamy się galerii na pl. Popiełuszki?

Czy doczekamy się galerii na pl. Popiełuszki?
fot. B.org Trzeci przetarg na sprzedaż działki przy placu Popiełuszki zakończył się fiaskiem. Żaden inwestor nie był zainteresowany. – Jak tak dalej pójdzie, to nie doczekamy się tam galerii – stwierdza nasz Czytelnik.
istotne.pl urząd miasta, galeria, pl. popiełuszki

Na problem zwrócił uwagę nasz Czytelnik, który podesłał nam link do strony, na której opublikowano wynik trzeciego przetargu na sprzedaż działki przy placu Popiełuszki. Jak się okazało, „w wyznaczonym terminie nikt nie wpłacił wadium oraz nie złożył pisemnej oferty wraz załącznikami – wobec czego przetarg zakończył się wynikiem negatywnym”. „Jak tak dalej pójdzie, to nie doczekamy się tam galerii” – napisał w mailu do redakcji Czytelnik.

Zdecydowanie spokojniej podchodzi do sprawy Jerzy Zieliński, sekretarz Bolesławca. – W tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz – stwierdza urzędnik. – Wrocławiowi do tej pory nie udało się sprzedać Kępy Mieszczańskiej, a jest to najatrakcyjniejszy teren stolicy Dolnego Śląska. Taki właśnie jest rynek nieruchomości.

Innego zdania jest Cezariusz Rudyk, szef klubu radnych PO. – Wielokrotnie ostrzegaliśmy prezydenta Piotra Romana, że budowa basenu na tym terenie to karkołomne rozwiązanie. A tym, co jeszcze bardziej odstręcza potencjalnych nabywców, jest kwestia łączenia galerii handlowej z basenem – zaznacza rajca. – Rozmawiałem z ludźmi, którzy zajmują się budowaniem galerii. Powiedzieli mi wprost: gdyby na placu Popiełuszki mógł powstać jakiś spójny kompleks, ta działka miałaby swoją wartość. Wymóg połączenia galerii z basenem wpływa na zmniejszenie zainteresowania inwestorów. To wszystko sprawia, że już dwa razy obniżono cenę tego terenu. Naszym zdaniem, miasto powinno sprzedać tę działkę przynajmniej za 20 mln zł [w ostatnim przetargu cena wywoławcza wynosiła 15 mln 280 tys. zł netto – przyp. red.].

– Za 20 mln zł można by w Bolesławcu wybudować przepiękną halę widowiskową, w której rozgrywane byłyby pierwszo- i drugoligowe mecze – kontynuuje Rudyk. – Na Bolesławiec trzeba spojrzeć trochę szerzej, obecne władze patrzą na nasze miasto w sposób nieco zaściankowy. Sprzedaż najatrakcyjniejszego pod względem inwestycyjnym terenu po zaniżonej cenie nie leży w interesie gminy. Dlatego też apelujemy do Piotra Romana: niech zostawi tę działkę w spokoju i nie ogłasza już kolejnych przetargów. Należy się poważnie zastanowić, co powinno powstać na placu Popiełuszki.

Do sprawy wrócimy.

Wyraź swoje zdanie

W poniższej sondzie pytamy, co prezydent powinien zrobić z placem ks. Jerzego Popiełuszki, który od dłuższego czasu nie może znaleźć nabywcy. Wyraź swoje zdanie i zagłosuj.

Co prezydent powinien zrobić z placem Popiełuszki?
Zostawić teren w spokoju
85.26 % głosów: 399
Sprzedać za wszelką cenę jak naj
12.82 % głosów: 60
Podzielić i sprzedawać po kawałk
1.92 % głosów: 9

Przekaż istotną informację

Sygnał o kolejnym nierozstrzygniętym przetargu otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)