Kacper Grela Mistrzem Polski Juniorów w szachach szybkich

Kacper Grela Mistrzem Polski Juniorów w szachach szybkich
fot. Krzysztof Grela To kolejny już tytuł Mistrza Polski dla Kacpra. Wcześniej młody bolesławianin wywalczył mistrzowski tytuł w szachach klasycznych.
istotne.pl szachy, kacper grela

W dniach 26-27 lipca, w Warszawie, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich. W zawodach wystartowało 747 najlepszych zawodników z całej Polski, w sześciu grupach wiekowych. Rywalizacja odbywała się na dystansie 9 rund, systemem szwajcarskim, tempem 30 min. dla zawodnika na partię. W grupie chłopców do lat 10 wzięło udział 102 zawodników. W tej grupie wystartował także uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 z Bolesławca Kacper Grela. Jako mistrz Polski w szachach klasycznych bolesławianin należał do grona faworytów. Mimo tego, że szachy szybkie rządzą się trochę innymi prawami, a Kacper znacznie lepiej czuje się w długich partiach, bolesławian spisał się doskonale. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce Kacper zawody wygrał i wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów do lat 10 w szachach szybkich. Dobry wynik osiągnięty w Warszawie potwierdza wysoka formę Kacpra. Będzie mu ona bardzo potrzebna na Mistrzostwach Europy Juniorów, które (pod koniec września) odbędą się w Batumi w Gruzji.

Kacper Grela - Mistrz Polski Juniorów w szachach szybkichKacper Grela - Mistrz Polski Juniorów w szachach szybkichfot. Krzysztof Grela

(informacja KG/ii)