Skrzyżowanie niczyje

Skrzyżowanie niczyje
fot. ii O sprawie powiadomił nas Czytelnik, który zwrócił uwagę na to, że skrzyżowanie ulic Zgorzelecka-Łokietka-Wesoła jest zaniedbane. Niestety, żaden z zarządców dróg nie przyznaje się do tego skrzyżowania.
istotne.pl skrzyżowanie, dsdik, gddkia, zdp bolesławiec

O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik. Jego zdaniem, stan skrzyżowania ulic Zgorzelecka-Łokietka-Wesoła pozostawia wiele do życzenia. Jest brudno, chodniki zarośnięte są trawą, co rzuca się w oczy, tym bardziej że Zgorzelecka jest jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Bolesławca.

fot. ii
fot. ii

Próbowaliśmy ustalić, kto odpowiada za ten stan rzeczy. W Zarządzie Dróg Powiatowych powiedziano nam, że skrzyżowaniem administruje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Joanna Wąsiel, rzeczniczka GDDKiA, odesłała nas do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Zaś Joanna Jarocka z DSDiK w mailu do redakcji napisała: „w naszym imieniu, zgodnie z podpisanym porozumieniem o zimowym i letnim utrzymaniu dróg wojewódzkich, uporządkowaniem terenu powinien zająć się Powiat Bolesławiecki. Zareagowaliśmy na Państwa sygnał i zwróciliśmy się do Powiatu. Sprawa powinna zostać niezwłocznie załatwiona”.

fot. ii
fot. ii

Skontaktowaliśmy się z urzędnikami Starostwa. Po raz kolejny usłyszeliśmy, że za skrzyżowanie odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak to czasem bywa, winnych nie ma, a bałagan jak był, tak jest.

Przekaż istotną informację

Sygnał o stanie skrzyżowania otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)