Przemiana wygrała z artystami po rzutach karnych

Bramkarz łapie piłkę
fot. istotne.pl Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 4:4 i o wygranej zadecydowały rzuty karne. Wykonawcą rzutu karnego na wagę zwycięstwa okazał się wiceprezydent Maciej Małkowski.
istotne.pl 0 mecz, przemiana, reprezentacja, artystów, polskich, bsa, charytatywność

W sobotę (26 czerwca) na stadionie przy ul. Spółdzielczej odbyła się charytatywna impreza sportowa. Głównym punktem imprezy był mecz Bolesławieckiego Stowarzyszenia Abstynentów Przemiana i Przyjaciele z Reprezentacją Artystów Polskich. Nim obie drużyny wyszły na murawę zgromadzona na stadionie publiczność miała okazję obejrzeć grę małych piłkarzy, trenujących w BKS Bobrzanie. Natomiast na scenie wystąpili: Kabaret Grosik z Nowogrodźca oraz Tomek Kalczyński z zespołem. W rolę prowadzącego imprezę wcielił się Wójt Gminy Gromadka – Dariusz Pawliszczy.

Po godzinie 18:00, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej Bolesławiec, zespoły BSA Przemiana i Przyjaciele oraz Reprezentacja Artystów Polskich wyszły na murawę. Drużyna RAP przyjechała w bardzo okrojonym składzie. Braki kadrowe uzupełnili miejscowi piłkarze. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie pojawili się Jarosław Jakimowicz, Andrzej Nejman czy jeden z braci Mroczków. Nieobecność zapowiedzianych wcześniej artystów nie była winą organizatora imprezy. Artyści po prostu nie przyjechali, mimo wcześniejszych obietnic. Nie przeszkodziło to jednak rozegrać zaciętego meczu, w którym o wygranej zadecydowały rzuty karne.

Już w 8 minucie spotkania gola dla artystów strzelił piłkarz BKS-u Łukasz Graczyk. W 20 minucie wyrównał Wojciech Kuźnik. Osiem minut później na prowadzenie ponownie wyszli artyści. Tym razem gola strzelił Krzysztof Śliwiński. W 32 minucie Wojtek Kuźnik zdobył swoją drugą bramkę i było 2:2. Po zmianie stron Przemiana ruszyła do ataku. Już w 46 minucie na 3:2 dla Przemiany podwyższył Andrzej Galant. Goście doprowadzili do remisu w 52 minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Grzegorz Staszewski. W 73 minucie artyści wyszli na prowadzenie 4:3, po golu Łukasza Graczyka. Pięć minut później wyrównał Sebastian Dymek. Mecz zakończył się remisem 4:4.

Aby wyłonić zwycięzcę sędzia zarządził rzuty karne. Pewnymi egzekutorami w bolesławieckiej drużynie okazali się m.in. prezydent Piotr Roman, Komendant Straży Miejskiej Emil Zając i wiceprezydent Maciej Małkowski. Gol tego ostatniego dał zwycięstwo Przemianie. Celem sobotniej imprezy była pomoc pieniężna dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Rehabilitacyjnego oraz dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu.

BSA Przemiana i Przyjaciele: Andrzej Galant – prezes BSA Przemiana, Piotr Roman – Prezydent Bolesławca, Maciej Małkowski – wiceprezydent, Janusz Kozioł – radny miejski, Jarosław Kowalski – radny miejski, Emil Zając – Komendant Straży Miejskiej, Grzegorz Chirowski – Komendant Policji, Kornel Filipowicz – Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 2, Wiesław Stefanik – Dyrektor Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych, Wojciech Kuźnik – policjant, Paweł Baran – członek BSA Przemiana, Marek Suchorowski – członek BSA Przemiana, Kazimierz Zarówny – sponsor imprezy oraz sympatycy stowarzyszenia: Roman Kwapisz, Sebastian Dymek, Marek Zaraziński, Krzysztof Kozioł, Władysław Wężyk, Wojciech Młocek.

Reprezentacja Artystów Polskich: Mariusz Czajka - aktor, Maciej Robakiewicz - aktor, Tomasz Kalczyński - muzyk, Piotr Wiszniowski - aktor, Grzegorz Jędrzejewski - kaskader, Dominik Bąk - aktor, Grzegorz Staszewski - aktor, Marcin Sienkiewicz – muzyk De Mono, Ireneusz Szczygieł – muzyk Ich Troje, Robert Wrzosek – aktor, Krzysztof Drozd, Krzysztof Śliwiński, Daniel Biernat, Łukasz Graczyk, Paweł Rissmann.

Aktualizacja 2010-06-28 11:00

W niedzielę (27 czerwca) artyści gościli u dzieci, dla których rozegrany był sobotni mecz. O tym ile udało się zebrać pieniędzy będzie wiadomo po podliczeniu kosztów imprezy i spłaceniu zobowiązań. – Impreza zostanie podsumowana na konferencji prasowej – poinformował Andrzej Galant, Prezes BSA Przemiana.

Okrojony skład Reprezentacji Artystów Polskich uzupełniono miejscowymi piłkarzamiOkrojony skład Reprezentacji Artystów Polskich uzupełniono miejscowymi piłkarzamifot. Marcin Zabawa