Zwycięstwo BKS w Raciborowicach

bks-bobrzanie-gks-raciborowice
istotne.pl 0 gks raciborowice, bks bolesławiec

W sobotę (8 października) BKS rozegrał wyjazdowe spotkanie w Raciborowicach. Od pierwszych minut meczu miejscowy GKS grał ambitnie i bez kompleksów. Gospodarze przeprowadzili kilka groźnych sytuacji. Jednak to BKS zdobył pierwszą bramkę. W 19 minucie, w polu karnym Raciborowic, faulowany był Łukasz Filipiak. Sędzia podyktował rzut karny. Egzekutorem jedenastki był sam poszkodowany i strzałem w długi róg pokonał bramkarza GKS. W 30 gospodarze wyrównali. Bramka na 1:1 padła po rzucie z autu i zamieszaniu pod bramką bolesławian. Na listę strzelców wpisał się Artur Broszko. Do przerwy utrzymał się remis. Po zmianie stron BKS zdecydowanie przyspieszył grę. W 70 minucie gola na 2:1 dla BKS zdobył Patryk Kubik. Ostatecznie bolesławianie zdobyli jeszcze dwie bramki. W 89 i 91 minucie po kontratakach celne trafienia zaliczył Łukasz Graczyk. Mecz zakończył się zwycięstwem BKS 4:1.

Mateusz Świca gratuluje Łukaszowi Graczykowi zdobycia bramkiMateusz Świca gratuluje Łukaszowi Graczykowi zdobycia bramkifot. Marcin Zabawa

BKS: B. Bochnia – Bryłkowski, Pietrzak, Rajchel, Powroźnik (57' Rudyk), J. Bochnia, Kubik (86' Świca), Mucha (92' Głowacki), Filipiak, Kumoś (żk), Kamuda (78' Graczyk).

(informacja: Marcin Zabawa)