Mniej przedsiębiorców w Bolesławcu

Mniej przedsiębiorców w Bolesławcu
fot. sxc.hu Spadła liczba podmiotów gospodarczych w naszym mieście. W marcu br. w ewidencji figurowało 3306 przedsiębiorców, obecnie jest ich 3183.
istotne.pl przedsiębiorczość, urząd miasta, karol stasik, tomasz gabrysiak

Ministerstwo Gospodarki w lipcu br. planuje wdrożenie systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. – Zanim to nastąpi, gminy muszą sprawdzić wpisy w ewidencji działalności gospodarczej – tłumaczy Tomasz Gabrysiak, pełniący obowiązki naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta w bolesławieckim magistracie. – A w trakcie sprawdzania okazuje się na przykład, że któryś z przedsiębiorców nie żyje od roku. Problem polega na tym, że nikt za niego nie złożył wniosku o wykreślenie z ewidencji.

Bywa też tak, że przedsiębiorca zaprzestał prowadzenia działalności gospodarczej, ale nie poinformował o tym urzędu. Wszystko to spowodowało spadek liczby podmiotów gospodarczych (w marcu br. w ewidencji figurowało 3306 przedsiębiorców, obecnie jest ich 3183).

Zdaniem Karola Stasika, szefa Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego, wpływ na taki stan rzeczy może mieć trudna sytuacja rynkowa. – Pod tym względem Bolesławiec nie różni się od innych miast w Polsce – mówi prezes BTG. – Polacy mniej kupują, żyją oszczędniej. Myślę, że to jest główna przyczyna tego, że spadła liczba podmiotów gospodarczych.

(informacja: ii)