Zabezpiecz swój rower oznaczając go

Zabezpiecz swój rower oznaczając go
fot. Krzysztof Gwizdała Straż Miejska bezpłatnie znakuje rowery. Może to później pomóc w odzyskaniu skradzionego dwukołowca.
istotne.pl 0 rower, sm bolesławiec

Reklama

Bolesławianie mogą za darmo skorzystać ze znakowania swoich rowerów. Zajmuje się tym Straż Miejska. Każdy, kto chce oznaczyć rower, musi przedstawić dwa dokumenty. Jeden potwierdzający tożsamość, drugi zaświadczający, że jest się właścicielem roweru. Może to być na przykład rachunek lub faktura. Na znakowanie najlepiej umówić się telefonicznie pod nr 75644 79 90.

Przed znakowaniem wypełnia się prosty formularz. Samo znakowanie polega na wygrawerowaniu na ramie unikalnego numeru oraz naklejeniu odpowiedniej nalepki. Informuje ona o tym, że rower został oznaczony. Straż Miejska wykonuje również zdjęcia roweru, które przechowuje w swojej bazie. Po oznakowaniu otrzymujemy papierowe, zalaminowane zaświadczenie.

Naturalnie znakowanie nie zapobiegnie kradzieży, ale może do niej zniechęcić lub umożliwić odzyskanie roweru. Numeru nie da się bowiem usunąć. Można co prawda go zetrzeć usuwając jednocześnie sporo metalu z ramy, ale to wzbudzi podejrzenie każdego strażnika, który skontroluje taki skradziony i przerobiony rower.

Strażnicy miejscy znakują rowery bezpłatnieStrażnicy miejscy znakują rowery bezpłatniefot. KG
Na ramie grawerowany jest unikalny kodNa ramie grawerowany jest unikalny kodfot. KG
Wygrawerowanego numeru nie da się usunąć. Można go zetrzeć jedynie usuwając sporą część metalu, co na pewno wzbudzi podejrzenieWygrawerowanego numeru nie da się usunąć. Można go zetrzeć jedynie usuwając sporą część metalu, co na pewno wzbudzi podejrzeniefot. KG
Po oznakowaniu otrzymujemy odpowiednie zaświadczeniePo oznakowaniu otrzymujemy odpowiednie zaświadczenie

(informacja: Krzysztof Gwizdała)

Reklama