Będą rozmowy o lotach kosmicznych

Będą rozmowy o lotach kosmicznych
fot. www.sxc.hu II Liceum Ogólnokształcące zaprasza na wykład profesora UWr Pawła Rudawego poświęcony lotom kosmicznym.
istotne.pl wykład, fizyka, 2lo bolesławiec

W środę, 28 kwietnia, w II Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się wykład Pawła Rudawego, heliofizyka i profesora Uniwersytetu Wrocławskiego. Prelekcja poświęcona będzie lotom kosmicznym.

Spotkanie organizowane jest w ramach europejskiego projektu „Fizyka jest ciekawa”. Podstawowym atutem projektu jest doposażenie szkół w zestawy pomocy do samodzielnego wykonywania przez uczniów eksperymentów. Wartość sprzętu, jaki otrzymuje uczestnicząca w projekcie szkoła, przekracza 100 tys. złotych. „Fizyka jest ciekawa” swoim zasięgiem obejmuje 70 liceów z 3 województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Do projektu zakwalifikowało się m.in. II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu.

W ramach projektu organizowane będą konkursy fizyczne dla uczestniczących w nim szkół. Pierwsza edycja rozpocznie się we wrześniu 2010 roku. W nowym roku szkolnym w II LO otwarta zostanie klasa o profilu matematyczno-fizycznym ze zwiększoną liczbą godzin fizyki. Planuje się także stworzenie koła naukowego.

Początek wykładu o 9:55. Po prelekcji przewidziana jest dyskusja.

(informacja II LO/ii)