Uczniowie SP nr 2 laureatami konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”

Uczniowie SP nr 2 laureatami konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”
fot. SP nr 2 W subregionalnym konkursie bezpieczeństwa wystartowało 150 drużyn z regionu jeleniogórskiego. Podopieczni Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu zajęli trzecie miejsce w kategorii zerówek.
istotne.pl konkurs, bezpieczeństwo, sp2 bolesławiec

We wtorek, 20 kwietnia, w Jeleniej Górze rozegrano półfinał subregionalnego konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Wzięło w nim udział 150 drużyn z okręgu jeleniogórskiego. Wśród laureatów znaleźli się podopieczni Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu. Julia Wędzina, Małgorzata Fraś i Kamil Ircha zajęli trzecie miejsce w kategorii zerówek. Opiekunką ekipy jest Irena Brożek.

Pozostałe bolesławieckie zerówki uplasowały się na następujących pozycjach: Szkoła Podstawowa nr 4 – miejsce 14; Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 – miejsce 30.

Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa dnia codziennego, turystyki i rekreacji. Dzieci musiały przejść 7 stacji tematycznych. Należało wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi. Zerówka z SP nr 2 awansowała do subregionalnego finału, który odbędzie się 17 maja we Wrocławiu.

Pozostałe bolesławieckie ekipy zajęły następujące lokaty:

  • w kategorii klas I-III: 5 miejsce – SP nr 3; 10 miejsce – SP nr 4; 13 miejsce – SP nr 2
  • w kategorii klas IV-VI: 12 miejsce – SP nr 3; 16 miejsce – SP nr 2; 18 miejsce – SP nr 4; 46 miejsce – MZS nr 2
  • w kategorii gimnazjów: 7 miejsce – GS nr 3; 15 miejsce – GS nr 2; 23 miejsce – MZS nr 1; 30 miejsce – MZS nr 2.

(informacja Agata Markowska/ii)