Największe dziury starostwa

Największe dziury starostwa
fot. Gerard Augustyn Ulice Staroszkolna i Dolne Młyny są w opłakanym stanie. Wszędzie są dziury, kierowcy nie mają już jak ich omijać. Za obie drogi odpowiedzialne jest starostwo.
istotne.pl ul. staroszkolna, dziura, powiat bolesławiecki
Jak bardzo jesteś wściekły na nieremontowane ulice?
bardzo
94.63 % głosów: 634
nie przeszkadza mi to
3.58 % głosów: 24
tak sobie
1.79 % głosów: 12

Staroszkolna i Dolne Młyny wymagają remontu od dawna. I to nie zwykłego załatania dziur, ale solidnej przebudowy. Rok temu telewizja TVN pokazała Staroszkolną jako przykład najgorszych dróg w Polsce. Dziura na dziurze, zapadnięty asfalt, nieuregulowane pobocza. Starostwo załatało większe dziury i zastosowało najlepsze rozwiązanie… na części ulicy ograniczono prędkość do 30 km/h.

Po zimie znów mamy na obu ulicach obraz nędzy i rozpaczy. Kierowcy muszą wjeżdżać na przeciwne pasy ruchu, by ominąć dziury.

– Trwają rozmowy, które mają na celu porozumienie w zakresie wspólnego zadania, jakim jest remont ulicy Staroszkolnej. W równych częściach swój finansowy udział zadeklarowało Starostwo, Urząd Miasta oraz przedsiębiorca, który posiada firmę przy wspomnianej ulicy. Ze wstępnych szacunków wynika, że modernizacja może zamknąć się w kwocie 450 tysięcy zł. Jeżeli porozumienie będzie miało swój szczęśliwy finał, a wiele na to wskazuje, już w maju zaczną się prace remontowe. Ulica Dolne Młyny będzie na bieżąco naprawiana – mówi starosta bolesławiecki, Cezary Przybylski.

Zważywszy na to, jak długo trwa uzgadnianie w starostwie różnych decyzji, może warto nie na bieżąco, ale już dziś załatać dziury na obu ulicach. Dla bezpieczeństwa ludzi.

(informacja Krzysztof Gwizdała)