Gimnazjum nr 2 najlepsze w lidze lekkoatletycznej

zawodniczka
istotne.pl 0 lekkoatletyka, liga, mosir bolesławiec, pceikk bolesławiec

Za nami mistrzostwa miasta i powiatu szkół gimnazjalnych w lidze lekkoatletycznej. Zawody rozegrano we wtorek, 20 września, na stadionie miejskim. Mistrzyniami Bolesławca i powiatu zostały dziewczęta z Gimnazjum Samorządowego nr 2, występujące w składzie: Ewa Ochocka, Klaudia Kociołek, Emilia Biegacz, Kamila Kamińska, Honorata Polak, Katarzyna Kołodyńska, Karolina Wolska, Patrycja Heryng, Eryka Baran, Barbara Busłowicz, Aneta Kowalik, Laura Buryło, Patrycja Gałkus, Paula MichalakMonika Sandak. Opiekunką ekipy jest Jadwiga Stachów.

Wicemistrzostwo miasta wywalczyły lekkoatletki z GS nr 1 (trzecie miejsce w klasyfikacji powiatowej), a wicemistrzostwo powiatu – zawodniczki z Nowogrodźca. Trzecie w klasyfikacji miejskiej były dziewczęta z GS nr 3.

W kategorii chłopców mistrzostwo miasta i powiatu wywalczyła ekipa z GS nr 2 (w składzie: Przemysław Ziembikiewicz, Bartek Ziółkowski, Robert Polański, Jakub Nenkin, Maciej Mocny, Wojciech Karaban, Rafał Wójtowicz, Marcin Liana, Damian Korecki, Dawid Braszko, Kacper Olszewski, Wojciech Turek, Damian Gradzik, Piotr KrausSzymon Laudański). Opiekunem drużyny jest Tomasz Markowski.

Wicemistrzami Bolesławca zostali zawodnicy z GS nr 1, a wicemistrzami powiatu – nowogrodzianie. Trzecie miejsce w miejskiej klasyfikacji drużynowej zajęli lekkoatleci z GS nr 3, a w powiatowej – uczniowie GS nr 1.

Zawody zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

(informacja: MOSiR/ii)