Remontu stadionu na razie nie będzie

Remontu stadionu na razie nie będzie
fot. Marcin Zabawa O tym, że renowacja bolesławieckiego stadionu jest potrzebna, nie trzeba nikogo przekonywać. Miasto szuka sposobów na uzyskanie dofinansowania tej inwestycji.
istotne.pl urząd miasta, stadion

Bolesławiecki stadion jaki jest – każdy widzi. Dwa lata temu pisaliśmy o tym, że obiekt ma całkowicie zmienić swoje oblicze (zobacz materiał Bolesławiec wybrany do projektu Lekkoatletyczny Orlik!). – Zlecono wówczas wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej – opowiada Agnieszka Gergont, rzeczniczka Urzędu Miasta Bolesławiec. – Zaplanowane przedsięwzięcie miało na celu zmodernizowanie Stadionu Miejskiego i stworzenie wielofunkcyjnego obiektu sportowego, składającego się z pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej oraz z części lekkoatletycznej.

W 2010 r. wniosek magistratu trafił do Ministerstwa Sportu, ale miasto nie otrzymało dofinansowania. – Koszt tej inwestycji to ok. 6 mln zł. Gminy nie stać na samodzielne poniesienie takiego wydatku – tłumaczy rzeczniczka. Urzędnicy szukali więc innych źródeł finansowania. – W ub.r. zadanie to zostało zgłoszone do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2010-2012. W tym roku zgłosiliśmy to samo zadanie do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2011-2013. W obu przypadkach znalazło się ono na liście rezerwowej. W praktyce oznacza to, że nie otrzymamy dotacji z urzędu marszałkowskiego – mówi Agnieszka Gergont. I dodaje, że Gmina Miejska Bolesławiec będzie nadal poszukiwać innych możliwości uzyskania dofinansowania tej inwestycji.

(informacja: ii)