Dawid Kopała mistrzem Polski w rzucie młotem

dawid-kopala
istotne.pl 0 lekkoatletyka, kopała, bolesłavia

W dniach 1-2 października w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). W zawodach 8 krążków wywalczyli lekkoatleci z dolnośląskich klubów. Wśród nich znalazł się reprezentant MKS Bolesłavia Dawid Kopała. Podopieczny Dariusza Marka zdobył mistrzostwo Polski w rzucie młotem. W poszczególnych próbach uzyskał rezultaty: 46.54, 50.59, 52.70, a w ostatniej posłał młot aż na odległość 53.20, ustanawiając swój nowy rekord życiowy.

Wysoko w klasyfikacji znaleźli się także inni zawodnicy Bolesłavii. Grzegorz Oślak (podopieczny Pawła Wiśniewskiego) był ósmy w chodzie na 5000 m (27:03.40). Karolina Mrozik zajęła 9 miejsce w rzucie młotem, a Monika Sandak uplasowała się na 12 pozycji w rzucie dyskiem i na 11 w rzucie oszczepem. W tej ostatniej konkurencji trzynastą lokatę wywalczył Kacper Olszewski (w rzucie dyskiem był ósmy). Trenerem całej trójki jest Tomasz Markowski.