Porażka BKS w Osiecznicy 0:3

pilkarz-lesnik-osiecznica
istotne.pl 0 osiecznica, leśnik, bks bolesławiec

W środę (24 sierpnia) rozegrano trzecią kolejkę spotkań w klasie okręgowej. BKS zmierzył się na wyjeździe z Leśnikiem Osiecznica. Był to pojedynek drużyn, które po dwóch kolejkach zajmowały odpowiednio drugie i pierwsze miejsce. Mecz rozgrywano w dużym upale. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. BKS oddał kilka strzałów, ale były one zbyt lekkie by zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Na bramkę miejscowych uderzali Mateusz Mucha i Wojciech Olszowiak.

Dużo więcej emocji było po zmianie stron. W 47 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Bramkę na 1:0 zdobył Dawid Kałużyński W 55 minucie Marek Kumoś sfaulował Jakuba Wołyńskiego. Za faul sędzia pokazał zawodnikowi BKS żółtą kartkę, zaś za "dyskusję" czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Rudyk, który dopiero zaczął ten mecz (wcześniejsza zmiana za Łukasza Graczyka). Po stracie bramki BKS musiał zaryzykować i atakować. Nie przynosiło to jednak skutku w postaci wyrównania. Okazji za to nie zmarnowali gospodarze, którzy po kontrataku (w 77 minucie) podwyższyli prowadzenie na 2:0. W 89 minucie padł trzeci gol dla Leśnika. Warto zaznaczyć, że strzelcem obu bramek był Hubert Wojdygo.

BKS przegrał z Leśnikiem Osiecznica 0:3. Trenerem Leśnika jest Jakub Wołyński, wychowanek BKS, który w poprzednim sezonie grał w naszej drużynie. W najbliższą sobotę (27 sierpnia) BKS będzie podejmował u siebie Lotnika Jeżów Sudecki.

Piłkarze Leśnika Osiecznica pokonali u siebie BKS Bobrzanie 3:0Piłkarze Leśnika Osiecznica pokonali u siebie BKS Bobrzanie 3:0fot. Marcin Zabawa

Leśnik Osiecznica: Nowakowski – Miertuszka, Wołyński, Jop (46' Jackowiak), Szkarapat J., Górski, Rostkowski, Iskrzak (żk) (90' Chmielowski), Szafował, Kałużyński (59' Wojdygo), Szkarapat D.

BKS Bobrzanie: Mazur – Pietrzak, Rajchel (żk), Kumoś (żk) (73' Świca), Sworacki, Mucha (62' Wojciechowski), Żmudziński, Bochnia (62' Kubik), Filipak (85' Powroźnik), Graczyk (43' Rudyk (ck)), Olszowiak.

(informacja: Marcin Zabawa)