Osiem pijanych osób w Cinquecento

Światła policyjne
fot. Marcin Zabawa Obchody dnia Wszystkich Świętych upłynęły bolesławieckim policjantom w miarę spokojnie. Podczas akcji Znicz funkcjonariusze zatrzymali 4 pijanych kierowców, w tym 19-letniego bolesławianina kierującego Cinquecento. Doszło do 7 kolizji i jednego wypadku.
istotne.pl 0 alkohol, kierowca, policja, wypadek, akcja, kolizja, znicz

Reklama

Trwa policyjna akcja Znicz. Do wczoraj na drogach naszego powiatu doszło do 7 kolizji i jednego wypadku (w niedzielę, 1 listopada, około 18:00 na drodze z Bolesławca w kierunku Kraśnika dwa auta zderzyły się podczas manewru mijania. Jedna osoba została odwieziona do szpitala. Jak udało nam się ustalić, doznała jedynie lekkich obrażeń).

Mimo apeli o ostrożność funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby, które prowadziły auta pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazł się 19-letni bolesławianin, kierowca Fiata Cinquecento. Do zatrzymania 19-latka doszło w nocy z 31 października na 1 listopada. Sposób kierowania autem wzbudził podejrzenia mundurowych. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Co więcej, autem podróżowało 8 osób. Żadna z nich nie miała zapiętych pasów. Cała ósemka dostała po 100 zł mandatu.

Wszyscy pasażerowie Cinquecento (w wieku od 17 do 20 lat; w większości mieszkańcy Bolesławca) byli pijani. Badanie na zawartość alkoholu wykazało od 1,5 do ponad 2 promili.

Teraz 19-letniemu kierowcy grozi kara do 2 lat więzienia.

(informacja KPP Bolesławiec/ii)

Reklama