6 milionów złotych na basen

Projekt pływalni
fot. Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak i Mariusz Szczurasze Gmina Miejska otrzyma 6 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.
istotne.pl 0 urząd miasta, inwestycja, basen

Reklama

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Gmina Miejska stara się o środki unijne na budowę pływalni sportowo-rekreacyjnej na placu Popiełuszki. Wiadomo już, że magistrat otrzyma na ten cel 6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W obiekcie, którego budowa ma ruszyć na przełomie grudnia i stycznia, zaplanowano: basen sportowy (o długości 25x15,4 m i głębokości 1,2-1,8 m) oraz rekreacyjny. Główna niecka rekreacyjna (o powierzchni 200 m²) wyposażona będzie w część do nauki pływania oraz takie atrakcje jak: leżanki z dyszami powietrznymi, karuzelę wodną, wodospad, armatki wodne, kaskadę i gejzery podwodne.

Inne atrakcje to: zjeżdżalnie wodne (klasyczna, turbo slide oraz rodzinna), plaże, zespół saunowy i zespół fitness oraz bar. W zespole saunowym znajdą się: sauna sucha (fińska), saunarium, grota solna, sauna parowa, specjalistyczne natryski z biczami wodnymi, hol wypoczynkowy z leżankami i małą tężnią, pomieszczenie do masażu oraz solarium. W części fitness przewidziano m.in. siłownię i kort do gry w squasha.

Wszystkie elementy usługowe obiektu będą w pełni dostępne dla niepełnosprawnych. Więcej o pływalni możesz przeczytać tutaj.

Aktualizacja 2021-03-27

Niestety w związku z aktualną sytuacją, chodzenie na pływalnie jest ograniczone na terenie całego kraju. Jeśli w zbliżającym się sezonie letnim chcesz mieć pewność co do możliwości korzystania z uroków basenów, warto pomyśleć nad zakupem własnego basenu ogrodowego, np. w tym sklepie.

Reklama