Piosenki The Beatles w Kruszynie

Piosenki The Beatles w Kruszynie
fot. Gerard Augustyn W piątkowy wieczór publiczność miała okazję usłyszeć największe przeboje Wielkiej Czwórki z Liverpoolu.
istotne.pl koncert, beata widera, gokis bolesławiec

W piątek, 23 października, w Domu Ludowym w Kruszynie odbył się wieczór z muzyką The Beatles, jednego z najwybitniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej. Nie zabrakło najbardziej znanych utworów Wielkiej Czwórki, takich jak: „Help!”, „Ob-La-Di, Ob-La-Da”, „Yesterday”, „Yellow Submarine” czy „Let It Be”.

Natalia ŻebrowskaNatalia Żebrowskafot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Na scenie zaprezentowały się Natalia Żebrowska, Agnieszka Miszkiewicz, Marta Cieśla i Marta Walska oraz grupa w składzie: Katarzyna Tobiasz, Wojciech Tobiasz oraz Cezary Byrski. Ponadto wszyscy zebrani w sali Domu Ludowego mogli wziąć udział w quizie o słynnych liverpoolczykach.

Od lewej: Marta Cieśla i Marta Walska, pomysłodawczynie koncertuOd lewej: Marta Cieśla i Marta Walska, pomysłodawczynie koncertufot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

– Wszystko zaczęło się od warsztatów wokalnych, które prowadzi pani Beata Widera z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu – opowiada Marta Cieśla, jedna z pomysłodawczyń piątkowego koncertu. – W trakcje zajęć okazało się, że ja i Marta Walska bardzo lubimy Beatlesów. Postanowiłyśmy wspólnie z panią Beatą zorganizować wieczór z piosenkami tego zespołu.

Agnieszka MiszkiewiczAgnieszka Miszkiewiczfot. Gerard Augustyn
Od lewej: Wojciech Tobiasz, Katarzyna Tobiasz i Cezary ByrskiOd lewej: Wojciech Tobiasz, Katarzyna Tobiasz i Cezary Byrskifot. Gerard Augustyn

Dlaczego akurat The Beatles? – Obecnie szalenie popularna jest muzyka elektroniczna – wyjaśnia Marta. – Ja jednak wolę żywą muzykę. A piosenki Beatlesów sprawiają, że aż chce się tańczyć – dodaje.

Młodej wokalistce najbardziej podobają się rockandrollowe utwory Wielkiej Czwórki (jej ulubiony to „Twist and Shout”). – Ale tak naprawdę każda ich piosenka ma coś w sobie – podkreśla.

fot. Gerard Augustyn

Organizatorem piątkowego koncertu był GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

(informacja ii)