Starostwo Powiatowe będzie współpracować z BTG

Starostwo Powiatowe będzie współpracować z BTG
fot. B.org Celem porozumienia ma być m.in. wspieranie rozwoju gospodarczego powiatu bolesławieckiego.
istotne.pl cezary przybylski, karol stasik, btg bolesławiec, powiat bolesławiecki

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy między Starostwem Powiatowym a Bolesławieckim Towarzystwem Gospodarczym odbyło się podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu. Głos zabrał Karol Stasik, przewodniczący Rady i szef BTG: – Powiat Bolesławiecki podpisuje porozumienie z kolejną organizacją biznesową. Celem tego porozumienia jest wspieranie rozwoju gospodarczego na terenie naszego powiatu i nauki przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych.

Porozumienie podpisali: Helena Hałas, członkini zarządu BTG, Karol Stasik...Porozumienie podpisali: Helena Hałas, członkini zarządu BTG, Karol Stasik...fot. Gerard Augustyn

Jak podkreślił Stasik, podstaw przedsiębiorczości w szkołach uczą osoby, które nie zawsze mają doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej. – Dzięki temu porozumieniu na lekcjach gościć będą przedsiębiorcy czy menedżerowie – zaznaczył. – Nic tak nie przemawia do młodych ludzi, którzy planują założyć własną firmę, jak rozmowa z kimś, kto odnosi sukcesy w biznesie – dodał starosta Cezary Przybylski.

– Ponadto chcemy wspólnie organizować konkursy „Przedsiębiorca Roku” i „Młody Przedsiębiorca” – powiedział w rozmowie z portalem IstotneInformacje.pl starosta. – Będziemy też zasięgać opinii BTG w kwestiach gospodarczych.

...starosta Cezary Przybylski i członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Dariusz Kwaśniewski...starosta Cezary Przybylski i członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Dariusz Kwaśniewskifot. Gerard Augustyn

Do tej pory Starostwo Powiatowe podpisało porozumienia ze Stowarzyszeniem Via Sudetica i Cechem Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. – Jesteśmy otwarci na współpracę – podkreślił Cezary Przybylski.

(informacja ii)