Remis i porażki seniorów BKS

Mirosław Kunz
istotne.pl 0 konfeks legnica, gks kobierzyce, bks bolesławiec

Do zakończenia piłkarskich rozgrywek IV ligi dolnośląskiej pozostały 3 kolejki spotkań. BKS z dorobkiem 16 punktów zajmuje 10 miejsce w tabeli rozgrywek. W ostatnich meczach (10 i 24 października) nasza drużyna zremisowała w Legnicy z tamtejszym Konfeksem 2:2 i uległa GKS Kobierzyce 2:3. Po pierwszej połowie meczu w Legnicy BKS przegrywał 0:1 (rzut karny w wykonaniu Górskiego w 40 minucie). Po przerwie (w 47 minucie) wyrównał Serkies. W 62 minucie, po uderzeniu Andrzejewskiego, gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Osiem minut później BKS znowu doprowadził do remisu. Na listę strzelców wpisał się Klimas.

Po remisowym spotkaniu w Legnicy BKS zmierzył się na wyjeździe z GKS Kobierzyce. Niestety, bolesławianie ulegli gospodarzom 2:3. Gole dla GKS zdobyli: Gambal (15 minuta), Bury (36 minuta) i Mrowiec (61 minuta). Bramki dla BKS strzelili: Rajchel (41 minuta) i Nitarski (75 minuta).

Z Lechią Dzierżoniów i Ślęzą II Wrocław u siebie

Spotkanie BKS – Lechnia Dzierżoniów (3 miejsce w tabeli), pierwotnie odwołane z powodu złego stanu murawy na bolesławieckim stadionie, odbędzie się już w środę 28 października. Początek zaplanowano na godzinę 15:00. W sobotę (31 października) bolesławianie zmierzą się z ostatnią drużyną tabeli – Ślęzą II Wrocław. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.

Jeśli nasza drużyna myśli o włączeniu się do rywalizacji o awans do III ligi musi wygrać oba spotkania. Pewnym kandydatem do awansu jest Twardy Świętoszów, który z dorobkiem 30 punktów pewnie lideruje IV-ligowej tabeli. Drugie miejsce (także premiowane awansem) zajmuje Chrobry Nowogrodziec. Zespół z Nowogrodźca zgromadził 24 punkty, tyle samo co środowy przeciwnik BKS Lechia Dzierżoniów.

Aktualizacja 2009-10-28 18:00

W rozegranym w środę meczu BKS przegrał z Lechią Dzierżoniów 0:3. Bramki dla gości zdobyli: Włodek (31 minuta), Paszkowski (44 minuta) i Pietrzykowski (79 minuta).