Turniej strongmanów odbył się w Bolesławcu

Ciężary
istotne.pl 0 zawody, siłacz, otwarte, mosir bolesławiec

W piątek, 23 października, w klubie Cezar rozegrano IV Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W turnieju wzięło udział 25 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Bartłomiej Cierlik z klubu Activ, który wycisnął 170 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Rafał Bałut ze Złotoryi (z wynikiem 147 kg), a na trzeciej – Damian Świtaniak, reprezentant klubu Cezar (135 kg).

W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Kocyła ze Złotoryi. Siłacz wycisnął 215 kg. Drugie miejsce zajął Bartosz Zawada, a trzecie – Mariusz Staruch (obaj reprezentowali Cezara i wycisnęli po 157,5 kg).

W kategorii seniorów starszych wygrał Bogusław Mienculewicz z TKKF Bolesławianka (wycisnął 197,5 kg). Drugi był reprezentant Cezara Wiesław Warzybok (130 kg), a trzeci – Dariusz Opajdowski z Bolesławca (100 kg).

Wśród mastersów najlepszy był Ryszard Kucharski (107 kg). Drugie miejsce zajął Józef Gajdecki, który wycisnął 85 kg. Obaj siłacze reprezentowali klub Cezar.

Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2009.