Kolejne inwestycje drogowe w naszym mieście

Kolejne inwestycje drogowe w naszym mieście
fot. Agnieszka Gergont Zakończyły się prace przy przebudowie ulicy Asnyka. Trwa budowa dróg dojazdowych na terenie Bolesławieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej i remont ulicy Widok.
istotne.pl urząd miasta, inwestycja, droga, kanalizacja

Pod koniec października dobiegła końca przebudowa ulica Asnyka. Na odcinku od Fabrycznej do Żwirki i Wigury powstała nowa ścieżka rowerowa. W ramach prac wykonano trzy dojścia do sklepów, wyremontowano chodnik przy ulicy Bielskiej, a na jezdni postawiono azyle dla pieszych. Koszt inwestycji to ponad 117 tys. zł. Przebudowa została sfinansowana z budżetu miasta Bolesławiec.

W październiku zakończył się również remont bocznej drogi wjazdowej na cmentarz komunalny. Drogę utwardzono kostką betonową, wykonano odwodnienie i oświetlenie oraz wygospodarowano kilka miejsc postojowych.

Trwają prace przy budowie dróg dojazdowych na terenie Bolesławieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Wykonawcą jest firma z Rakowic Małych. Wartość inwestycji to prawie 1,5 mln zł. Natomiast na odcinku od ulicy Kubika do ulicy Zgorzeleckiej powstanie kanalizacja ogólnospławna (wybudowany zostanie m.in. nowy kanał o długości 377 m). Koszt inwestycji to prawie 1,4 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na połowę grudnia.

Pod koniec listopada ma się zakończyć budowa dróg na terenie osiedla budynków socjalnych przy ulicy Kościuszki. W tym samym czasie mają dobiec końca remonty dróg wojewódzkich (ulice Widok, Kościuszki, Spółdzielcza). Prace prowadzi Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Gmina Miejska partycypuje w kosztach renowacji ulicy Widok (samorząd przeznaczy na ten cel 200 tys. zł).

(informacja UM/ii)