Drużyna ZC „Bolesławiec” zdobyła Puchar Starosty

Piłka do halówki
fot. istotne.pl W piątej edycji Międzynarodowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Bolesławieckiego wzięło udział 8 drużyn. Zwyciężyła ekipa Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”.
istotne.pl 0 piłka halowa, zc bolesławiec

W sobotę, 7 października, w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 rozegrano V Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Bolesławieckiego. W zawodach wystartowało 8 ekip: Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”, Zehnder Group, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Księża Diecezji Legnickiej, Custopol Leopold Wołoszyn, Powiat Bolesławiecki i Powiat Rhein-Sieg-Kreis.

W meczu o 7 miejsce ekipa Custopolu pokonała Policję 5:0. Piąte miejsce wywalczyła drużyna Zehnder Group, która zwyciężyła Straż Pożarną 3:1. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół gospodarzy z Powiatu Bolesławieckiego, pokonując reprezentantów Powiatu Rhein-Sieg-Kreis 3:1.

W finałowym meczu zwyciężył zespół z Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”. Piłkarze ZC ograli ekipę Księży 8:2.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe koszulki i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe i ZC „Bolesławiec”. Fundatorem pucharów dla drużyn reprezentujących służby mundurowe był wicestarosta Stanisław Chwojnicki.