Niebezpiecznie na Jeleniogórskiej

Niebezpiecznie na Jeleniogórskiej
fot. B.org Na problem zwrócił uwagę nasz Czytelnik. Napisał, że piesi nagminnie przekraczają tę ulicę w miejscach niedozwolonych. Jego zdaniem, na poprawę bezpieczeństwa mogłoby wpłynąć zamknięcie pobliskiego dzikiego parkingu.
istotne.pl bezpieczeństwo, parkowanie, ul. jeleniogórska

O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik. W mailu do redakcji napisał: „Temat był już kilkakrotnie naświetlany i wałkowany w mediach, ale mimo to nadal jestem zaniepokojony tym, co dzieje się przy ulicy Jeleniogórskiej. Wybaczcie za słowa, mieszkańcy powiatu i gminy, ale nie myślicie. A nie myśląc, narażacie zdrowie i życie swoje oraz kierowców”.

I dodał: „Jestem ciekaw, czy straż miejska lub inne organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo zrobiły cokolwiek w kierunku zmiany tej sytuacji? A działania są naprawdę proste. […] Straż miejska lub policja powinny wystosować pismo o zamknięcie dzikiego parkingu przy ulicy Jeleniogórskiej”.

Auta na parkinguAuta na parkingufot. Czytelnik

W czerwcu br. pisaliśmy, że miejsc, gdzie piesi nagminnie przebiegają przez jezdnie, nie zważając na oznakowanie, jest wiele. – Na ulicy Jeleniogórskiej są pasy, tyle że ludzie często skracają sobie drogę – mówiła nam wówczas Kamila Chalewicz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Bolesławcu. – Sama byłam świadkiem, jak kobieta z wózkiem przebiegła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Dorosły bierze odpowiedzialność za siebie, ale kiedy naraża też dziecko, trudno nazwać to inaczej niż brakiem wyobraźni.

Od tego czasu zmieniło się niewiele. Strażnicy miejscy nadal interweniują tam bardzo często, zwłaszcza w soboty. – Nasze interwencje najczęściej kończą się pouczeniem, ale zdarza się, że wystawimy komuś mandat – zaznacza Emil Zając, komendant SM.

Właścicielem działki, na której kierowcy urządzili sobie dziki parking, jest Olgierd Hoffman, prezes sopockiej spółki H & S Construction. W poniedziałek, 26 października, wysłaliśmy mu pytania mailem. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Za przebiegnięcie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym może grozić nawet 100 zł mandatu.

Przekaż istotną informację

Sygnał o tym, że piesi nagminnie przekraczają ulicę Jeleniogórską w miejscach niedozwolonych, otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)