Wkrótce ruszy budowa Galerii Piast

Wkrótce ruszy budowa Galerii Piast
fot. Rhode Kellermann Wawrowsky Polska Galeria Piast powstanie przy ulicy Asnyka. Wojewoda utrzymał w mocy decyzję Starostwa Powiatowego, które wydało zgodę na budowę obiektu. Prace rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.
istotne.pl 0 urząd miasta, galeria, piast, dariusz sas, powiat bolesławiecki

Przypomnijmy: w lutym br. pisaliśmy, że największy hotel w Bolesławcu czeka modernizacja. Dariusz Sas, prezes zarządu Hotelu Piast, mówił nam wówczas, że przy ulicy Asnyka powstanie m.in. galeria handlowo-usługowa. Starostwo Powiatowe zatwierdziło projekt budowlany i wydało pozwolenie na budowę Galerii Piast. Ale Gmina Miejska odwołała się od tej decyzji.

Główne zastrzeżenia magistratu: niewystarczająca liczba miejsc parkingowych uwzględnionych w projekcie budowlanym oraz powierzchnia sprzedaży niezgodna z planem zagospodarowania przestrzennego (zobacz nasz materiał: Miasto protestuje przeciwko budowie galerii).

Projekt Galerii PiastProjekt Galerii Piastfot. Rhode Kellermann Wawrowsky Polska

Odwołanie Gminy Miejskiej w sprawie Galerii Piast wpłynęło do urzędu wojewódzkiego 25 września br. Wiadomo już, że wojewoda utrzymał w mocy decyzję Starostwa Powiatowego. – Zaczynam budowę, bo czas nagli – cieszy się Dariusz Sas. – Planowany termin otwarcia to listopad przyszłego roku. Postaram się, by został on dotrzymany.

Budowa Galerii Piast ma ruszyć już w przyszłym tygodniu. Decyzja wojewody jest ostateczna, nie można się od niej odwołać w trybie administracyjnym. Niemniej magistrat może ją zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Aktualizacja 2009-11-20 16:08

W rozmowie z portalem IstotneInformacje.pl Agnieszka Gergont, rzeczniczka bolesławieckiego magistratu, powiedziała: – Prezydent żałuje, że wojewoda nie podzielił jego zdania co do liczby miejsc parkingowych przy Galerii Piast.

Póki co nie wiadomo, czy Gmina Miejska zaskarży decyzję urzędu wojewódzkiego. – Prezydent jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie – dodała rzeczniczka.

(informacja ii)