W sobotę, 2 października, w lasach przy alei Tysiąclecia (tereny za stacją paliw Orlen) odbył się Międzynarodowy Wyścig Kolarstwa Górskiego MTB. Zawodnicy rywalizowali w 10 kategoriach. Oto nazwiska najlepszych:
- w kategorii żaków:
- Kacper Kalkowski z Nowej Rudy
- Przemysław Kaczmarek z UKS Oriens Chojnów
- Bartosz Saganiewicz z Kwisy Lubań
- Klaudia Cybulska z UKS Centrum Nowa Ruda
- Patrycja Piotrowska z KKW Jama Wałbrzych
- Karolina Wolska z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
- Krzysztof Bujalski z KKW Jama Wałbrzych
- Filip Helta z KKW Jama Wałbrzych
- Łukasz Winiarski z KKW Jama Wałbrzych
- Joanna Dubieniecka z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
- Marlena Prewięda z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
- Malwina Nieradka z LKS Trasa Zielona Góra
- Michał Czapla z KKW Jama Wałbrzych
- Jakub Pytka z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
- Łukasz Szymczuk z KKW Jama Wałbrzych
- Justyna Kwiecińska z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
- Roksana Eksterowicz z KKW Jama Wałbrzych
- Kamila Szewczyk z MKS Karolina Band Jaworzyna Śląska
- Dawid Bujalski z KKW Jama Wałbrzych
- Mateusz Dubieniecki z LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów
- Tomasz Wiśniewski z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice
- Łukasz Ryż z Bikestacji/KCNC Bolesławiec
- Szczepan Paszek z Bikestacji/KCNC Bolesławiec
- Adam Kopeć z Bikestacji/KCNC Bolesławiec
- Roman Antczak z UKS Formicki Bike.pl
- Tomasz Borowski z Bikestacji/KCNC Bolesławiec
- Mariusz Piotrowski z KKW Jama Wałbrzych
- Anna Kuniej z KS Ślęża Sobótka
W niedzielę, 3 października, rozegrano Mały Maraton Kolarski MTB. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania 25 km. Oto nazwiska zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
- Przemysław Kaczmarek z UKS Oriens Chojnów – w kategorii żaków
- Andrzej Szlacheta z UKS Oriens Chojnów – w kategorii młodzików
- Weronika Kuczyńska z klubu Cyklosport Bolesławiec – w kategorii juniorek młodszych
- Maciej Bartkowski z UKS Oriens Chojnów – w kategorii juniorów młodszych
- Mateusz Pohl z Kierżna – w kategorii juniorów
- Łukasz Ryż z Bikestacji/KCNC Bolesławiec – w kategorii elita
- Damian Sztych z Bolesławca – w kategorii masters
- Dorota Akińcza z klubu Cyklosport Bolesławiec – w kategorii pań
Tego samego dnia odbył się również Międzynarodowy Maraton Kolarski MTB. Kolarze górscy rywalizowali na dystansie 50 km. Oto nazwiska najlepszych: Adam Kopeć z Bikestacji/KCNC Bolesławiec (w kategorii elita), Szczepan Paszek z Bikestacji/KCNC Bolesławiec (w kategorii masters), Anna Kuniej z KS Ślęża Sobótka (w kategorii pań).
Natomiast w Bolesławieckim Maratonie Rowerowym Rodzin i Stowarzyszeń Abstynenckich triumfowali: Bronek Stempak, Patrycja Rożbicka i Grażyna Weselak.
(informacja MOSiR/ii)