Komisja ocenia balkony i ogródki

Komisja ocenia balkony i ogródki
fot. B.org 33 osoby biorą udział w konkursie na najpiękniejszy balkon i ogródek przydomowy. Przez najbliższe miesiące komisja konkursowa będzie oglądać zgłoszone balkony i ogródki.
istotne.pl ogród, balkon, kwiaty

Bolesławiecki konkurs na najpiękniejszy balkon i ogródek przydomowy organizują Towarzystwo Miłośników Bolesławca i Prezydent Miasta. Mieszkańcy mogli zgłaszać swój udział od maja. W konkursie co roku startuje coraz większa liczba osób. W 10-letniej historii konkursu wzięło w nim udział ponad pół tysiąca mieszkańców.

Zgłoszone balkony i ogródki oceniane będą w kilku kategoriach: balkon, ogródek kwiatowy w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej oraz najpiękniejszy ogródek kwiatowy przy obiektach handlowo-usługowych. Ocenianie trwa długo, ponieważ kwiaty kwitną w różnych okresach. W regulaminie konkursu jest też możliwość przyznania nagród za balkon bądź ogródek, który nie został zgłoszony, ale zdaniem komisji konkursowej wyróżnia się spośród innych.

Nagrodami w konkursie będą talony na zakupy w sklepie ogrodniczym. Pierwsza nagroda to talon na 500 złotych, a za kolejne miejsca to 300 i 200 złotych. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na październik.